Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez chuda26 » Wt lut 17 2009, 17:05

Cześć dziewczynki :D mam pytanko do tych mam które podawały ten antybiotyk swoim dzieciaczkom, a mianowicie chodzi mi o to że przez tydz. dawałam córci też ten antybiotyk i po 2 dniach niunia dostała rzadkiej kupki i dzisiaj rano dałam jej ostatnią dawkę antybiotyku i dalej jest rzadka kupka :( czy wasze dzieciaczki też miały taką reakcję po tym antybiotyku? bo myślę że jest to przyczyna tej rzadkiej kupki, proszę napiszcie mi jak wieciecoś na ten temat bo nie wiem co robić z tym fantem :eusa_think: niunia robi tą kupkę raz dziennie taką rzadką a dzisiaj się zdarzyło że 2 razy zrobiła :( dawałam jej Gastrolit ale to nic jej nie pomaga :( na ulotce pisze że antybiotyk ten może powodować biegunkę, jeszcze raz proszę o wypowiedzi jak to u waszych brzdąców było. Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
chuda26
 
Posty: 2240
Dołączył(a): Cz paź 12 2006, 16:55
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez malutka_8 » Wt lut 17 2009, 17:11

Jakis miesiac temu podawałam Augmentin ES coreczce i tez byla rzadka kupka raz dziennie.Nie przejmuj sie tym.Po jakims czasie samo przejdzie jak antybiotyk przestanie dzialac na organizm :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez Agava » Wt lut 17 2009, 17:25

Każdy antybiotyk może wywoływać rzadkie kupy. Proponuję podawać dziecku Trilac albo inny probiotyk. A lekarz nie kazał przy antybiotyku podawać właśnie Trilacu, albo czegokolwiek osłonowego?
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
nie jestem optymistką,twardo stąpam po ziemi...ale za to głośno krzyczę-
niemożliwe nie istnieje!!!
Avatar użytkownika
Agava
 
Posty: 2083
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: W-wa,Białołęka

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez chuda26 » Wt lut 17 2009, 17:39

Dzięki dziewczynki trochę się uspokoiłam mam nadzieję że jutro może będzie już lepiej bo już dzisiaj zakończyłam podawanie antybiotyku :D

Agava tak lekarz zapisał Lacidofil i podawałam go raz dziennie ale było tak że moja Natalia miała anginę i nic mi jeść nie chciała :( ten lacidofil wsypywałam do mleka ale i tak całego nie wypijała to może też nie działało to nic.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
chuda26
 
Posty: 2240
Dołączył(a): Cz paź 12 2006, 16:55
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez magda109 » Wt lut 17 2009, 17:45

1 kupka dziennie? To luzik. Moja corcia przy antybiotyku robila 6 luznych kupek. podawalam jej przez caly czas paleczki kwasu mlekowego i po jakims czasie (ze 2 dni po zakonczeniu antybiotykoteriapii) jej przechodzi. Ale mieszalam paleczki (ampulki lub saszetki) z odrobina wody i podawalam strzykawka - wtedy wiem, ze wziela cala dawke. Dostawala ze 2 saszetki lub ampulki dziennie - tyle ile zaleca producent dla dzieci w jej wieku.
zycze zdrowia
Avatar użytkownika
magda109
 
Posty: 0
Dołączył(a): Pt kwi 27 2007, 21:50

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez Agava » Wt lut 17 2009, 18:09

chuda26 napisał(a):Dzięki dziewczynki trochę się uspokoiłam mam nadzieję że jutro może będzie już lepiej bo już dzisiaj zakończyłam podawanie antybiotyku :D

Agava tak lekarz zapisał Lacidofil i podawałam go raz dziennie ale było tak że moja Natalia miała anginę i nic mi jeść nie chciała :( ten lacidofil wsypywałam do mleka ale i tak całego nie wypijała to może też nie działało to nic.


No tak ciężko podać jak dziecko nic nie je. To sie podaje tyle razy ile antybiotyk , a i z tydzień po kuracji. Współczuję.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
nie jestem optymistką,twardo stąpam po ziemi...ale za to głośno krzyczę-
niemożliwe nie istnieje!!!
Avatar użytkownika
Agava
 
Posty: 2083
Dołączył(a): Pn maja 23 2005, 00:00
Lokalizacja: W-wa,Białołęka

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez eleczka24 » Wt lut 17 2009, 18:16

Moja Aga miała ten antybiotyk na początku stycznia i też miał luźne kupki,
radzę się nie przejmować, przejdzie
Obrazek

Aga mój milion powodów do codziennego uśmiechu:)

Obrazek
Avatar użytkownika
eleczka24
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sie 22 2007, 11:48

Re: Antybiotyk AUGMENTIN - pytanko

Postprzez emila___ » Śr lut 18 2009, 10:56

U nas przy każdym antybiotyku jest taka reakcja, obowiązkowo przy antybiotyku włączamy Lacidofil.
Avatar użytkownika
emila___
 
Posty: 3506
Dołączył(a): Wt gru 06 2005, 02:30


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 144 gości