Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez sylwus » Śr cze 23 2010, 10:52

Kobitki, Wy wiecie wszystko, a jeśli nie to już napewno Wasze drugie połówki :D

Mam na oku zakup fajnego autka, zadbanego, niedrogiego itd...
Auto posiada homologacje na ciężarowe.
Co to dla mnie zmienia poza tym że ma za siedzeniami pasażera kratkę?
Musiałabym je zmieniać w urzędzie na osobowe? Inne, większe opłaty?
Czy wogóle jako osoba prywatna takowe auto mogłabym posiadać?

Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo mój M nawet na nie spojrzeć nie chce
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez admisia » Śr cze 23 2010, 11:05

Jeżeli auto z kratą - ciężarowe kupujesz od firmy zostajesz zwolniona z Vat-u, jeżeli od osoby prywatnej, płacisz podatek od wzbogacenia. Opłaty są takie same do 3,5t ale nie możesz wymontować kraty, chyba że chcesz zmienić na osobówkę, wtedy ściągasz kratę, zmieniasz w wydz. komunikacji kategorie pojazdu, rejestrujesz jako osobowe i gotowe :D
UBRANKA 56-134 DZIEWCZYNKA/CHŁOPIEC --- http://allegro.pl/koszulki-bluzeczki-ro ... 90283.html

ZABAWKI --------- viewtopic.php?f=41&t=72542

Obrazek
Obrazek
Obrazek
admisia
 
Posty: 2907
Dołączył(a): So cze 24 2006, 23:50
Lokalizacja: Opole

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez sylwus » Śr cze 23 2010, 11:19

Auto sprzedaje osoba prywatna, a podatek w Urzędzie skarbowym to płaci sie chyba zawsze przy zakupie auta (2% chyba) tak?
Wydaje mi sie że owa kratka w niczym mi przeszkadzać nie będzie, tylko czy ja ot tak nie mając firmy takowy samochód moge posiadać i czy będzie miał on inne opłaty np.przy przeglądzie czy przy rejestracji w wydziale komunikacji?
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez Gaba_S » Śr cze 23 2010, 11:38

Zasadniczonie bedzie sie roznic w oplatach... Podatku nie placisz jak bierzesz auto z komisu, albo w umowie masz zaznaczone, ze robi to sprzedajacy (rzadko tak bywa).
Wzadnym wypadku nie wymontowuj kratki sama :!: Musisz to zrobic w odpowiednim serwisie i miec papier na to, bomandat mozesz dostac, no i nie przerejestruja na osobowe bez tego swistka-auto bedzie musialo przejsc "podprzeglad". Zanim kupisz, sprawdz na ile osob jest auto zarejestrowane.My kilka lat temu kupilismy scenica z 7 miejscami a wbite mial 4 :roll: W piatke dlugo jezdzilismy, po czym wlasnie zalatwilismy temat kratki i mielismy 7 miejsc... Najwiekszy stres za granica, bo tam nie ma zmiluj ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gaba_S
 
Posty: 3824
Dołączył(a): So sie 28 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdzieś, nie wiadomo do końca gdzie, ale zawsze RAZEM!!

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez admisia » Śr cze 23 2010, 12:27

sylwus napisał(a):Auto sprzedaje osoba prywatna, a podatek w Urzędzie skarbowym to płaci sie chyba zawsze przy zakupie auta (2% chyba) tak?
Wydaje mi sie że owa kratka w niczym mi przeszkadzać nie będzie, tylko czy ja ot tak nie mając firmy takowy samochód moge posiadać i czy będzie miał on inne opłaty np.przy przeglądzie czy przy rejestracji w wydziale komunikacji?


Ja mam takie auto i kupowałam od firmy, nie płaciłam nic do skarbówki. Opłaty i badania techniczne standardowe. Kratę mam do dzisiaj, bo w niczym mi ona nie przeszkadza a w razie pełnego bagażnika nawet zabezpiecza głowy pasażerów :wink: Mój samochód zawsze był 5-cio osobowy ale zdarzają się i takie ("ciężarowe" i osobówki), które fabrycznie są np. 4-ro osobowe (mimo, że piątka wchodzi bez problemu) i nie ma zmiłuj, nie można zwiększyć liczby miejsc. Mój M jest diagnostą i już różne kwiatki widział :lol: No i oczywiście zanim kupisz to jedź z nim, z samochodem :wink: na zaufaną stację, niech go porządnie przetrzepią, stację proponowane przez komisy są zazwyczaj "kombinowane" :evil:
UBRANKA 56-134 DZIEWCZYNKA/CHŁOPIEC --- http://allegro.pl/koszulki-bluzeczki-ro ... 90283.html

ZABAWKI --------- viewtopic.php?f=41&t=72542

Obrazek
Obrazek
Obrazek
admisia
 
Posty: 2907
Dołączył(a): So cze 24 2006, 23:50
Lokalizacja: Opole

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez spartusia » Śr cze 23 2010, 19:52

Myśmy długo mieli taki samochód ... w niczym nam to nie przeszkadzało do momentu jak chcieliśmy przekroczyć granicę "turystyczną" gdzie auta ciężarowe nie mają wstępu ...

babka nie chciała się ulitowac i musieliśmy nadrabiać do następnego przejścia ...

teraz na szczęście szlabanów nie ma, ale tak mi się wspomniało
Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie :D
Avatar użytkownika
spartusia
 
Posty: 13691
Dołączył(a): Pn sie 01 2005, 00:00
Lokalizacja: Wroclove

Re: Co to znaczy że auto posiada homologację ciężarową?

Postprzez Klitka » Wt sie 18 2020, 08:24

W przypadku pojazdów ciężarowych bardzo istotne jest też zadbanie o to, by były one w jak najlepszym stanie. Obecnie nie ma problemów z dostaniem części do pojazdów w dobrej cenie, czego przykładem może być chociażby https://truck-man.pl/lusterka-i-element ... ginal.html. Sprawny TIR to podstawa w transporcie.
Klitka
 
Posty: 316
Dołączył(a): Cz lut 22 2018, 13:40


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 77 gości