NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez GosiaSew » So mar 24 2012, 11:37

Witam, od jakiegoś czasu mój 3,5 miesięczny synek jakoś dziwnie śpi w nocy - powiem tak: spać śpi ale nieustannie trzepie głową to w prawo to w lewo. Czasem tylko jak zasypia czasem jak się budzi a ostatniej nocy prawie cały czas tak robił. Szczerze nie wiem z czego to może wynikać. Pediatra mówi że to taki nawyk dziecka ale to dziwnie wygląda. Neurologicznie też badany, usg przezciemieniowe robione i wszystko jest ok. Poza tym kompletnie nic mu nie jest ale to machanie główką nie wygląda normalnie. Czy któraś z mam miała kiedyś podobny problem? A może to faktycznie nic złego. Proszę o sugestie.
GosiaSew
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn gru 19 2011, 16:30

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez katarzynka83 » So mar 24 2012, 13:52

Witaj Gosiu :)
Według mnie to nic złego, że rusza główka przy zasypianiu czy też jak śpi ;) Dla porównania moja córcia jak zasypia to się czasem tak wierci, że muszę ją pilnować żeby z łóżka nie spadła ;) Po prostu szuka dogodnej pozycji do spania, a że ciężko jej znaleźć to się wierci, aż w końcu zaśnie w którejś pozycji. Główką też porusza w jedna i drugą stronę.
Ja bym się za bardzo nie martwiła. Rozumiem, że to Twój pierwszy maluszek i dlatego jesteś przewrażliwiona. W sumie lepiej w ta strone niż gdybyś miała wszystko bagatelizować ;) ale nie przesadzaj z badaniami bo to może zaszkodzic maluszkowi, jedynie te które masz zalecone.
Swoja drogą Twój maluszek jest juz duży i nie będzie spać spokojnie w pozycji, której go położysz ;) Niektóre dzieci się mocno wiercą :D Przykład córcia często leży odwrotnie niż ja położyłam spać ;) np. ma nogi tam gdzie miała głowę, albo śpi na brzuchu zamiast na plecach w drugim rogu łóżeczka ;) Nic tylko się cieszyć, że dziecko jest ruchliwe ;)
Obrazek
Obrazek
katarzynka83
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Pn maja 09 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez GosiaSew » So mar 24 2012, 16:44

Dziękuję za słowa otuchy:) Z badaniami jak najbardziej nie szaleję, a miał podejrzenie efektu zachodzącego słońca i wzmorzone napięcie mięśniowe stąd usg. A z tymi pozycjami to pewnie racja bo on to w ogóle niespokojny duch jest. Też mimo młodego wieku ląduje głową w nogach bardzo często a tak myślę że gdyby mu coś się w czasie tego snu działo to by pewnie płakał.
GosiaSew
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn gru 19 2011, 16:30

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez justaM » Pt lip 07 2017, 14:39

Moja córka rownież zupełnie nie chce spać. Kiedyś spała bardzo fajnie, bezproblemowo Jednak od jakiegoś czasu ciągle się budzi, nie chce spać w nocy, za to ciągle spałaby w dzień.

Już nie wiem co robić :(
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez lelli » Pn lip 10 2017, 06:19

Tak bywa. Sama w takiej sytuacji nie byłam, ponieważ moja córcia spała bardzo ładnie. Jednak moja najlepsza koleżanka miała problem z synkiem. Przesypiał całe dnie ale budzil się w nocy. To bardzo burzyło im cykl dnia.Na szczęście nie trwało to długo i obecnie synek również ładnie śni.
Nie wiem czy czytałaś sobie o skokach rozwojowych czy nie, ale jeśli nie czytałaś to polecam zajrzeć sobie do artykułu:
http://www.rodzice.pl/skoki-rozwojowe/
Myśle, ze powinien rozjaśnić CI wiele spraw.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez Marysia500 » Pn lip 10 2017, 13:06

Dzięki, ja na pewno poczytam.
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez aleksswie123 » Wt lip 11 2017, 08:31

Większość niemowlaków ok. 4 miesiąca życia miewa niespokojne sny.
Być może i Twój maluszek ma niespokojne sny.
Ja z własnego doświadczenia znam to aż za dobrze.
Najlepsze serum ujędrniające do biustu - sprawdź i Ty!
Avatar użytkownika
aleksswie123
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lip 10 2017, 14:59

Re: NIESPOKOJNY SEN NIEMOWLAKA

Postprzez michalmazur » Pt lis 03 2017, 12:20

a może ma to związek z ząbkowaniem?




Página inicial
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

cron