Jak oszczędzać?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jak oszczędzać?

Postprzez vadi1980 » Pt sty 20 2017, 13:45

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?
vadi1980

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez gminterka » Wt kwi 25 2017, 17:55

Ponieważ mam bardzo słaby charakter oszczędzanie dla mnie to walka z typowym konsumpcjonizmem. Myślę ze jestem bardzo bliska choroby zwaną zakupoholizmem. Dlatego muszę oszczędzać tak by nie mieć pokusy zdefraudowania odłożonych pieniędzy. Dlatego wybrałam kupowanie walut. Jest to bardzo proste, bo jest wiele platform walutowych z łatwym dostępem przez internet. Wystarczy znaleźć taką gdzie nie ma opłat i jest niski spread. Tak samo powinniśmy podchodzić do waluty w której oszczędzamy. Przeanalizować na jakich można zarobić. To wciąga i można na tym nawet zarobić kupując w dołku a sprzedając jak zdrożeje. To z czasem wciąga. Można z pewnością mieć większe zyski niż na lokatach obciążonych podatkiem Belki. Co prawda od przychodów z handlu walutami też powinno się płacić podatek dochodowy, ale wyczytałam na blogu o podatkach ze przy takich obrotach jak ja mogę spać spokojnie http://www.zasadyogolne.info/2017/04/pit-8ar-dochod-z-wymiany-walut.html .
gminterka

Postprzez majka34 » N maja 21 2017, 20:54

U nas oszczędzanie zaczęło się od wyboru projektu domu pasywnego http://ecoreadyhouse.pl/projekty-domow-pasywnych , ponieważ dzięki temu domu, może zaoszczędzić na dużej ilości rachunkach , ekologi itp. Teraz takie domy są ekstra.
majka34

Postprzez MlodaMam » Pn maja 22 2017, 15:09

Ja na początku miesiąca przelewam część wypłaty na konto oszczędnościowe i dysponuje tylko tym co mi zostało. Wówczas nie wydasz więcej, a jak widzisz że masz mało a chcesz sobie zjeść obiad w restauracji to z niego zrezygnujesz i zrobisz małe zakupy i sama ugotujesz :)
MlodaMam

Postprzez Modda » Śr cze 07 2017, 10:21

Ja zawsze staram się odłożyć coś z wypłaty na konto oszczędnościowe a do tego szukam jak najtańszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań dla mojego domu. Ostatnio nawet zmieniałam internet na tańszy a z takim samym transferem danych jak poprzedni. W tego typu usługach wybieram lokalnych dostawców, którzy mają sporo niższe ceny a jakościowo ich usługi są na bardzo wysokim poziomie.
Modda

Powrót do Forum ogólne