Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez Elifka » Śr cze 05 2019, 22:38

Hej! Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach? Ja na tej stronie: zobacz czytam o różnych rozwiazaniach ale sama nie wiem. Doradzicie mi? Jak ta kwestia wygląd u Was? Jaki typ oświetlenia na schodach sprawdza się najlepiej?
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez Frozen » Pn cze 24 2019, 22:48

U nas jest bardzo tradycyjnie raczej. Na ścianach mamy w 3 miejscach kinkiety w stylu tych z salonów agata a same schody mamy podswietlone ledami Obrazek
Frozen
 
Posty: 125
Dołączył(a): N sty 14 2018, 23:12

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez Martyncia » Śr lip 24 2019, 13:00

Ja myślę, by na klatce schodowej zainstalować po prostu takie nowoczesne kinkiety.
Martyncia
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 09:43

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez merlina » Śr lip 24 2019, 13:36

Nie mam chodów, nie mam problemu z oświetleniem ;) Ale u moich teściów, którzy mają dom też tego problemu nie ma, schody na piętro są w otwartej przestrzeni na salon, więc zawsze jest jasno.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez Zuzka25 » So paź 26 2019, 22:23

Nie wiem czy wiecie, że teraz są takie systemy jak inteligentny dom w którym instalacje elektryczno-oświtleniowe ale też inne można połączyć w kompleksową całość. Dla wygody, ale również dla bezpieczeństwa takie systemy się instaluje. Różne czujniki mogą się też w takim systemie znaleźć.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez bajeczna » Pt gru 20 2019, 00:52

Jak na schody to albo jakieś fajne ledy, np. listwy przypodłogowe, które zapalą się wtedy gdy ktoś wejdzie na górę i same zgaszą. To fajna wygoda i dla dzieci. Oszczędność na energii elektrycznej. Ale jak ktoś już mówił, dobre też będą takie nowoczesne kinkiety https://ardant.pl/kinkiety/nowoczesne/. Też znajdą sie te z czujnikiem ruchu, które zapalą się bez naciskania włącznika. Jest ich dużo, ale najwazniejsze jest chyba to w jakim stylu masz urządzony dom. Przy nowoczesnym ledy odpadają, zostają tylko kinkiety schodowe lub plafony.
Ostatnio edytowano Pn sie 09 2021, 10:47 przez bajeczna, łącznie edytowano 1 raz
bajeczna
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lis 22 2017, 14:57

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez salamandiks4 » Pn lut 24 2020, 22:42

Nie wiem co o tym sądzicie ale ostatnio znalazłem na stronie oświetlenie szynowe bardzo ładne lampy które umieściłbym na klatce schodowej w swoim domu. Myślicie że dobrze jest zamówić przez internet czy lepiej lampy kupić w sklepie stacjonarnym?? Dajcie znać. Mi się wydaje że nie najgorszy pomysł.
salamandiks4
 
Posty: 1063
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez Alienora » Wt lip 14 2020, 14:20

Powiem Wam, że u mnie w roli oświetlenia schodów bardzo fajnie sprawdzają się listwy przypodłogowe led. Namówiła mnie na nie koleżanka i naprawdę jestem zadowolona. Swoje zamówiłam z tej oferty: https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe Koniecznie sobie do nich zerknijcie, bo mają sporo różnych propozycji, więc może akurat Wam też coś wpadnie w oko :)
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez weronika259 » Cz gru 17 2020, 08:39

Lampe najlepiej zamówić przez internet. Przede wszystkim możesz tam znaleźć te same lampy co w sklepach stacjonarnych ale za to w niższych cenach. Polecam zerknąć na ofertę sklepu https://www.sfmeble.pl/c/lampy-do-sypialni-oswietlenie . Tu znajdziesz lampy różnych producentów, które pasują praktycznie do każdego wnętrza.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez andziala » So lut 13 2021, 23:21

Zdecydowanie taśma LED http://projektowaniewnetrz.eu/tasma-led ... ka-wybrac/ ! Poczytaj sobie ten artykuł co podalam, tam jest opisana kwestia doboru oświetlenia do schodów. LED najlepiej się prezentuje i jest tanie w eksploatacji
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez sabanek5 » Cz mar 04 2021, 12:40

Jestem w trakcie aranżacji mojej kuchni, wybrałem już meble oraz dodatki, obecnie szukam stylowych lamp. Zastanawiam sie nad zakupem lampka nocna witrażowa, ponieważ moim zdaniem mają świetna oferte pięknych lamp.
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Na jakie oświetlenie zdecydowaliście się na schodach?

Postprzez ligol » Cz mar 25 2021, 07:18

My wykorzystaliśmy taśmy LED i zrobiliśmy sobie takie fajne podświetlenie schodów od dołu. Całkiem ciekawie to wyszło.
ligol
 
Posty: 108
Dołączył(a): So mar 04 2017, 12:21


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości