Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez lelli » Wt mar 23 2021, 14:10

Dziewczyny szukam skutecznych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Niestety ale wpadłam w błędne koło rozdawnictwa i mam wrazenie, że pieniądze przemykają mi przez palce.
Czy macie jakieś sposoby na oszczędzanie?
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez justaM » Wt mar 23 2021, 15:01

W tym roku mam plan zeby przestac szastac pieniedzmi bo wpadlam juz w jakies bledne kolo kompulsywnego wydawania i wynajdywania na co moge jeszcze wydac. Na zakupy chodze z lista po uprzednim ogarnieciu co mam w lodowce/szafkach i co moge z tego zrobic. Gotuje w domu. Zaczelam pic wode przefiltrowana w dzbanku. Podpaski i wkladki higieniczne wymienilam na kubeczek menstruacyjny i wkladki wielorazowe. Do mycia zamiast zelu mydlo w kostce. Pazury robie sama w domu (ale nie hybrydy tylko zwykly lakier), henne brwi i lifting rzes tez. Dodatkowo przestalam farbowac wlosy. Plyn do demakijazu zastapilam oliwka babydream ktora smaruje rowniez cialo po prysznicu. W tym roku nie chce kupowac kosmetykow kolorowych, ubran, dodatkow i butow tylko chodzic i uzywac tego co mam. 60-70% wyplaty na osobne konto ktorego nie tykam ;)
Ogólnie warto jest zerknąć sobie na to jaka jest promocja w bankach i poszukać korzystnie oprocentowanego konta oszczednośćiowego.
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 546
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez doratka » Wt mar 30 2021, 20:30

Teraz mamy wiele możliwości, ale też wiele wydatków. Grunt to znaleźć balans pomiędzy tymi kwestiami.
doratka
 
Posty: 371
Dołączył(a): Wt kwi 10 2018, 14:41

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez weronika259 » N kwi 04 2021, 21:34

Sama szukam najlepszego sposobu.
___
https://alayadiamonds.pl/
weronika259
 
Posty: 1271
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez Alienora » Śr kwi 07 2021, 12:35

Teraz w sieci można znaleźć wiele blogów z poradami jak oszczędzać :D Na pewno coś wpadnie Wam w oko :D
Alienora
 
Posty: 898
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez merlina » Pt kwi 09 2021, 11:51

Racja, w sieci porad nie brakuje, ale trzeba też chcieć. Ja co miesiąc już na początku przelewam niewielkie kwoty, które systematycznie mi rosną, a to się przydaje, choćby na nieprzewidziane wydatki.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez majkelina » Cz maja 20 2021, 18:54

Powiem wam ze ja po roku moge smialo powiedziec, ze program PPK daje ogromne mozliwosci oszczedzania pieniedzy. Automatycznie wszystko sie wlasciwie dzieje, wiec zerowy wysilek z naszej strony, do tego do naszych oszczednosci cegielke doklada pracodawca :D dodatkowo sa tez bonusy od panstwa jesli sie spelnia odpowiednie warunki i pyk, po troche ponad roku kwota odlozona naprawde nie nalezy do malych, na lokacie takieej nie mam :D zreszta poczytajcie sobie o programie na https://www.mojeppk.pl/ :) u mnie wiele osob w firmie zaczelo sie na nowo zapisywac
majkelina
 
Posty: 182
Dołączył(a): N paź 22 2017, 18:43

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez Macadamia » Pn gru 06 2021, 21:04

A ja zdecydowałam się na zamontowanie w domu rekuperacji wody ZYPHO. Co to takiego? Odzyskuje ciepło z wody szarej (czyli tej z wanny/prysznica itp) i dogrzewa wodę, która używamy do mycia. Jest bezobsługowy i nie wymaga żadnego zasilania. Koszt? W zależności od zużycia wody, ale około 3-4 tysiące złotych. Czy to dużo? Zwraca się po kilku latach (w zależności od tego, jak podgrzewamy ciepłą wodę). No i jest ekologicznym rozwiązaniem, a to dla mnie bardzo ważne!
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez marika89 » Pt lut 04 2022, 14:10

A myśleliście może o tym by założyć indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego ? Zawsze jest to większa szansa na odłożenie większej kwoty na naszą przyszłość, ponieważ nigdy nic nie wiadomo co może się zdarzyć w przyszłości, a takie zabezpieczenie jest dobre
marika89
 
Posty: 310
Dołączył(a): Pn sty 15 2018, 10:08

Re: Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postprzez House » Cz lut 10 2022, 15:10

Dobrym sposobem na to aby oszczędzać pieniądze jest rozsądne gospodarowanie nimi i sprzedaż rzeczy, których już nie używamy. Taka wymiana katalizatora może być tańsza, jeśli starą część sprzedamy na skup https://katalysator-recycling.nl co da nam nawet kilkaset złotych oszczędności.
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości