Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez justaM » Cz lis 02 2017, 09:16

Czym charakteryzuje się zatopowe zapalenie skóry, jak je rozpoznać u dziecka?
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez lelli » Cz lis 02 2017, 11:28

U każdego choroba objawia się inaczej. Jednak jest wiele wspólnych:
swędząca skóra
wypryski
wysięki
zmiany zlokalizowane na policzkach i wewnętrznej stronie łokci oraz kolan

Na tej stronie jest opisane jak powinno się dbać o skórę: https://wortale.net/zdrowie,ac263/jak-z ... skory,6398 - najważniejsza tutaj jest pielęgnacja. Polecam wybrać się do lekarza i opracować odpowiednią pielęgnację skóry maluszka.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez kinganowak » Wt lis 07 2017, 15:00

Ostatnio czytałam świetny artykuł: https://www.apteka-melissa.pl/blog i myślę, że może Ci się przydać i dzięki niemu rozpoznasz objawy AZS. :)
kinganowak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt mar 10 2017, 15:57

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez patikot » Śr lis 08 2017, 14:17

Cechą, która rzuca się w oczy, jest nienaturalnie czerwony kolor skóry w miejscach podrażnionych, często ze zgrubiałą obwódką - można pomylić początkowo z poparzeniem, bo ten czerwony jest raczej intensywny. Zwykle też da się zauważyć fragmenty złuszczonego naskórka. Druga rzecz - chory się drapie w tych miejscach, bo są bardzo swędzące, czasem też piekące. Skóra w tych miejscach jest bardzo sucha i ściągnięta, nie ma na niej nawet łoju, który jest na każdej zdrowej skórze.
Avatar użytkownika
patikot
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn lis 06 2017, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez misi3k » Śr sty 24 2018, 10:12

Hej,
moja córka ma skazę białkową, możecie tutaj o niej poczytać i dowiedzieć się czegoś nowego http://aptekanowa.pl/dieta/czym-skaza-bialkowa/ postawą do wyleczenia jest dieta. Życzę dużo wytrwałości !!
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez gosza » Pt lut 02 2018, 14:39

Przy AZS szczególnie trzeba uważać na skład kosmetyków do mycia, czyszczenia itd., by nie zawierały substancji podrażniających. To jest niezwykle ważne, bo unikniemy zaostrzania stanów zapalnych skóry, a tym samym i cierpień dziecka. Z doświadczenia powiem, że lepiej jest kupować dermokosmetyki w aptekach - zapłaci się więcej, ale zwykle są to dobrej jakości produkty, takie jak Bepanthen: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/bepanthen-baby-masc-ochronna-100-g,878.html, które są badane dermatologicznie przed dopuszczeniem do sprzedaży. Ja się już przejechałam na kilku kremach kupionych w drogeriach, więc od tej pory kupuję kremy w aptekach.
Avatar użytkownika
gosza
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz sty 04 2018, 16:05
Lokalizacja: Bytom

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez MaMinka28 » Pn kwi 23 2018, 14:08

Podpinam się - charakteryzuje się tak, jak wyżej piszą osoby :) Moja córcię strasznie swędziałą skóra, zwłaszcza na pleckach, miała czerwone rumienie.Dopiero 3 lekarz stwierdził że to AZS. Teraz odpowiednio nawilżam i dbam o skórę mojego dziecka.Stosuję z polecenia lekarza balsam do twarzy i ciała https://www.cetaphil.pl/107/cetaphil-md-dermoprotektor/. Preparat nawilża i skóra jest dogłębnie nawilżona przez prawie 24godziny. Teraz plecki córeczki nie są takie wysypane w czerwone plamki, nie drażni ją tak, jest znacznie lepiej. Da się teraz normalnie żyć, bo wcześniej to była udręka.. :( nie życzę żadenmu rodzicowi, by jego dzieciątko przez to przechodziło :( Polecam ten preparat :)
MaMinka28
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn kwi 23 2018, 13:48

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez bajaderka » Pn kwi 23 2018, 17:26

Współczuję, sama to przechodziłam, więc wiem, jakie to jest trudne do leczenia i funkcjonowania z tym :( Najważniejsze, to znaleźć takie kosmetyki, które zadziałają i szybko zaczną przynosić ulgę. Mi na tym zależało, więc jak było bardzo źle, byłam gotowa wydać każde pieniądze, byle mi ulżyło. Znalazłam dobre dermokosmetyki z La Roche Posay, do tego dobry kosmetyk do oczyszczania zmian rumieniowych, a także wymieniłam żele pod prysznic na łagodniejsze :) Początkowo wygląda to beznadziejnie, ale metodą prób i błędów da się znaleźć preparaty, które pomogą i przestanie się pamiętać, że się to ma.
bajaderka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 23 2018, 16:02

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez michalmazur » Pt kwi 27 2018, 15:42

warto stosować się do kilku ważnych zasad, spytaj o to dermatologa



http://anetta.com.pl/powiekszenie-i-mod ... luronowym/
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez Marta28 » Pt maja 11 2018, 20:35

Nasze dziecko również choruje na atopowe zapalenie skóry - bardzo pomogły nam informacje znalezione pod tym linkiem: https://chorobydzieci.pl/atopowe-zapalenie-skory-u-dzieci-to-zmora-rodzicow-co-musisz-o-nim-wiedziec/ - mam pytanie jeszcze do mam - czy macie jakieś sprawdzone domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry u waszego dziecka ?
Marta28
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 20:15

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez Elifka » Pn lip 09 2018, 19:33

Dlatego od pierwszych dni życia trzeba stosować jak najbardziej odżywcze a jednocześnie delikatne kosmetyki. Świetna jest EMULSJA PIELĘGNACYJNA - HARMONIA CIAŁA od HB. Jest właśnie wskazana przy wszelkich zmianach atopowych u maluszków.
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez Zuzka25 » Pn wrz 03 2018, 12:20

Kosmetyki to po prostu trzeba trafić, żeby się nadawały. Dla mojej córeczki akurat Oilatum się sprawdza od początku. Jest taka apteka internetowa wapteka.pl, w której się zaopatruję nie tylko w to. Polecam, bo często udaje się kupić w naprawdę dobrych cenach, czasem 1+1 gratis, a wybór naprawdę duży mają.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez Macadamia » Pn sie 12 2019, 16:51

u nas swietnei sprawdza się atoperal. Moja mała też od początku miała problemy skórne. Myslalam ze to alergia no ale okazało sie ze azs. Na poczatku byłam przerażona bo mała płakała co chwile i miała mega zaczerwienienia na skórze. Nic nie pomagało a ja już odchodziłam od zmysłów. Dopiero w aptece babka poleciła mi atoperal balsam i krochmal do kąpania.Szybko zauważułam rózniece - podraznieniea sie zmniejszyły a mała stałą się spokojniejsza. Używam go juz jakis czas i praktycznie nie ma objawów.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez weronika259 » Pt lut 21 2020, 23:03

Czy byłaś z dzieckiem na kontroli u jakiegoś lekarza? Jeśli nie, to koniecznie musisz udać się z dzieckiem do lekarza. Później można sprawdzić sobie na stronie https://www.e-zikoapteka.pl/ maści, kremy itp., które przepisze lekarz. Warto robić takie zakupy online, aby po prostu nie przepłacać.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez misi3k » Śr maja 20 2020, 08:31

a co robicie z praniem ubranek i rzeczy, które używają wasze dzieci z atopowym zapaleniem skóry? Ja próbowałam kiedyś proszków dla niemowląt, kul i orzechów piorących były wydajne i skuteczne, ale nie poprzestałam na nich i szukałam jeszcze lepszego rozwiązania. Tak też pewnego dnia trafiłam w Internecie na ECO saszetkę do prania od Bioexperta tutaj można o niej dowiedzieć się więcej https://bioexpert.pl/produkty/dom/pranie-bez-chemii/ ma w składzie specjalny magnes, który pozwala prać bez udziału chemii. Pranie za pomocą saszetki nie pachnie intensywnie tak jak w przypadku zwykłych proszków czy płynów do prania, jest naprawę delikatne i przyjemne dla skóry. Zauważyłam, że po założeniu świeżo upranych ubranek synek jest dużo spokojniejszy i dobrze przesypia całą noc. Saszetka może nie najlepiej radzi sobie w trudnymi plamami, ale jak muszę takie usunąć to piorę najpierw w dużej ilości proszku i płucze z saszetką, wtedy nie pachną chemią i są bezpieczne dla mojego malca :)
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez mariia001 » Śr gru 27 2023, 16:50

Też niestety znam temat atopowego zapalenia skóry z autopsji, bo u mojej córki jakiś czas temu je zdiagnozowano. Objawy azs wyglądają dokładnie tak, jak opisują je poprzednicy. Przetestowaliśmy kilka kosmetyków i jak na razie najlepiej się u nas sprawdza balsam emolientowy do ciała Atopigo. Jest on naprawdę łagodny dla skóry, może być zresztą stosowany nawet od 1 dnia życia dziecka. Jak dla mnie numer 1 :)
mariia001
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt paź 06 2017, 12:54


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości