Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Oliwia11 » Pn lut 12 2018, 17:52

Witajcie kochane mamy,
Od ponad prawie 5 miesięcy jestem mamą mojego największego skarbu. Mimo że ciąża przebiegała wzorcowo, to po porodzie w badaniu przesiewowym słuchu wyszedł niedosłuch w lewym uszku.

Oczywiście skierowano nas na kontrolę i kazano się nie martwić na zapas. Niestety diagnoza potwierdziła się- głęboki niedosłuch w lewym uchu. Ucho prawe 40 db. Przez długi czas ciągle jeździliśmy na kolejne kontrole, aż w końcu ostatnio w klinice powiedziano nam, że najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą implanty ślimakowe, które w przeciwieństwie do aparatów słuchowym wszczepia się.
Bardzo prosiłabym o wszelkie rady, jeśli macie bądź miałyście podobne doświadczenia z niedosłuchem u dziecka. W tym momencie nie wiemy za bardzo co robić i byłabym wdzięczna za każdą pomoc.
Avatar użytkownika
Oliwia11
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 11 2018, 21:31

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez mamaminka » Wt lut 27 2018, 19:55

Witaj!
mój syn również urodził się z wadą słuchu. Najpierw kilka lat nosił aparaty słuchowe, potem jednak konieczne było wszczepienie implantu, ponieważ aparaty przestawały mu pomagać, poza tym były dla niego dość uciążliwe, ewidentnie mu przeszkadzały, ponieważ cały czas "naciągał uszko", wyjmował aparat itd. Z implantem dużo bardziej się "polubili". dopiero implant tak naprawdę mu pomógł i dał szansę na normalny rozwój. Myślę, że nie powinnaś się zamartwiać. Wiem, że taka wiadomość nie należy do najprzyjemniejszych - sama przez to przechodziłam, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jeśli chodzi o sam zabieg, to trwa on kilka godzin, z reguły 2-3. Po zabiegu należy kilka dni pozostać w szpitalu i do dwóch tygodni trzeba mieć założony opatrunek. Jeśli chodzi o wybór implantu, to masz tak naprawdę wolną rękę. W tym sensie, że to Ty wybierasz konkretną firmę. Wybór ten należy oczywiście skonsultować z lekarzem. Również jeśli chodzi o klinikę, to myślę, że możesz sama wybrać, w której chciałabyś aby zabieg był przeprowadzony. W Polsce jest kilka takich klinik, więc wybór jest całkiem duży. Mam nadzieję, że nieco pomogłam. W razie dalszych pytań, jestem do dyspozycji. Pozdrawiam i głowa do góry!
mamaminka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 18:07

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Oliwia11 » Śr lut 28 2018, 15:17

Aha i Wy też sami wybieraliście firmę, czy lekarz Wam jakąś konkretną doradził? I słyszałaś może o firmie Cochlear? Moja mama wysłała mi linka do ich strony na facebooku (oczywiście wszyscy w rodzinie zaangażowali się w temat i też chcą pomóc). Na pierwszy rzut oka firma robi dobre wrażenie, ciekawa jestem, czy wiesz o niej coś więcej. A może jakąś inną możesz polecić?
Avatar użytkownika
Oliwia11
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 11 2018, 21:31

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez mamaminka » Śr lut 28 2018, 17:07

Firmę, tzn. producenta implantu możesz tak naprawdę wybrać sama. Ważne jest oczywiście, tak jak już wspominałam, aby skonsultować tą decyzję z lekarzem. My również zdecydowaliśmy się na wspomnianego przez Ciebie producenta. Przed zabiegiem przeprowadziłam tzw. Wywiad środowiskowy. Prosiłam o pomoc w wyborze zarówno znajomych, lekarzy, jak i na różnych forach i wówczas sporo osób polecało właśnie tą firmę. My jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, ponieważ implant jest bardzo skuteczny, przyjemny w użytkowaniu i dodatkowo jest możliwość bezpłatnej aktualizacji procesora. Jak dla mnie jest to super opcja, ponieważ co chwila wchodzą jakieś ulepszenia, więc jest możliwość wymiany procesora na jak najnowocześniejszy. Nasz synek ma procesor Nucleus 6, a niedawno weszła na rynek ulepszona wersja - nucleus 7.
mamaminka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 18:07

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Oliwia11 » Pn mar 12 2018, 18:07

I jak wygląda taka wymiana? Np. jeśli po roku czasu pojawi się nowy procesor na rynku to mogę ubiegać się o wymianę na nowszy model? Czy jak to funkcjonuje?
Avatar użytkownika
Oliwia11
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 11 2018, 21:31

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez mamaminka » Wt mar 13 2018, 20:04

Z tego co wiem, zawsze można się ubiegać o wymianę procesora i raczej nie powinno być z nią problemu. Nie wiem natomiast, jaki jest średni czas oczekiwania, aby dostać nowy procesor. Wydaje mi się, że jest to ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta. Na Twoim miejscu wybrałabym najnowszy dostępny procesor - czyli "siódemkę", wtedy na kilka dobrych lat będziesz miała spokój z wymianą. :)
mamaminka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 18:07

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Oliwia11 » Wt mar 20 2018, 18:56

Jeszcze nie wiemy jaki procesor dostaniemy- fajnie byłoby, gdyby się udało N7 ale zobaczymy :) Na razie wiemy, że to będzie Cochlear i bardzo nas to cieszy. Trochę poczytałam na temat tej wymiany i podobno bezpłatna wymiana przysługuje po 5 latach noszenia procesora, nawet jeśli nic się z nim złego nie dzieje. Wychodzę z założenia, że po 5 latach procesor nadal będzie funkcjonował, ale za kilka lat na pewno będzie dostępna jeszcze nowsza wersja, więc czemu się o nią nie starać :D
A w jakim wieku jest synek? Chodzi już do szkoły?
Avatar użytkownika
Oliwia11
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 11 2018, 21:31

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez mamaminka » Śr mar 21 2018, 19:32

Mój synek chodzi do trzeciej klasy podstawówki. Od zabiegu wszczepienia implantu minęło już ponad dwa lata. My na razie, szczerze mówiąc, nawet nie zastanawialiśmy się nad wymianą procesora, ponieważ póki co, obecny procesor spisuje się na piątkę i działa bez zarzutu, więc nie ma sensu go wymieniać. Ale masz rację po pieciu latach można go bezpłatnie wymienić. Nie chcę zapeszać, ale myślę że nasz procesor posłuży nam jeszcze kilka dobrych lat. Chociaż przyznaję, że jeśli będzie możliwa wymiana procesora na nowszy, to na pewno z niej skorzystamy.Wydaje mi się, że powinniście dostać już nowszą wersję, w każdym razie trzymam kciuki aby się udało. Jednakże w razie czego, jeśli dostaniecie szóstkę, to też super, bo procesor jest bardzo malutki i łatwy w użytkowaniu.
mamaminka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 18:07

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Andrut » Cz mar 22 2018, 19:54

Trzeba z tym koniecznie iść do lekarza...
Avatar użytkownika
Andrut
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt mar 20 2018, 19:23

Re: Głęboki niedosłuch u niemowlaka- potrzebuję rady!

Postprzez Oliwia11 » Wt kwi 17 2018, 16:03

@Andrut: Oczywiście, że pierwsze co zrobiłam, to wizyta u lekarza. Na forum szukałam jedynie opinii i doświadczeń innych rodziców z podobnym problemem. Lekarze niestety często nie mają wystarczająco dużo czasu, żeby odpowiedzieć rodzicom na każde ich pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlatego wiele osób szuka wsparcia w internecie.
@mamaminka: W tym momencie najnowszy procesor od Cochlear to jeśli się nie mylę w dalszym ciągu Nucleus 7, ale pewnie jak za kilka lat będziecie wymieniać, to kto wie być może liczba będzie już dwucyfrowa albo nawet nazwa się zmieni :) Chociaż masz rację, różnice między poszczególnymi modelami wydają się być tak subtelne, że chyba nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, który procesor dostaniemy. Ważne, żeby spełniał swoją funkcję.
Avatar użytkownika
Oliwia11
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 11 2018, 21:31


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości