Jak chronić maluszka przed komarami?

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez mamuśka17 » Śr maja 02 2018, 13:48

Co możecie polecić by chronić maluszka przed komarami? Czy można skorzystać z jakiegoś sprayu?
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez agatakulka » Cz maja 03 2018, 00:52

Myślę, że wypadałoby o to zapytać lekarza. Ja bym się bała psikać na dziecko jakimś sprajem. Jeśli dobrze kojarzę to spreje owadobójcze są dla dzieci starszych, a nie dla maluchów. Lepiej smarować czymś skórę a w oknie zainstalować moskitierę albo łóżeczko czy wózek okrywać jakąś siatką zabezpieczającą przed owadami.
U nas w mieszkaniu mamy taki preparat do kontaktu elektrycznego wkłądany i on w całym mieszkaniu wybija wszystkie komarzyska, ale konsultowaliśmy to z lekarzem, pokazywaliśmy mu ten specyfik i dopiero po jego akceptacji włączyliśmy pierwszy raz w kontakt
Bejbiki :)
Avatar użytkownika
agatakulka
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr kwi 11 2018, 21:47
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez mamuśka17 » Cz maja 03 2018, 11:17

Nie no raczej nie chce niczym psikać, bo wiem, że to niebezpieczne dla maluszka. I faktycznie takie preparaty są od 3 roku życia. Ale w aptece znalazłam taką opaskę https://www.e-zikoapteka.pl/komastop-opaska-przeciw-komarom-s.html, też co prawda pisze, ze od 3 roku życia, ale można zrobić w tej opasce tylko maleńką dziurkę. Ktoś to może stosował?
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez merlina » Wt maja 08 2018, 11:32

Na pewno sposobów jest kilka
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez wronaa » Śr maja 09 2018, 12:43

Ostatnio w internetowej aptece Melissa zamawiałam spray przeciw komarom. Można go stosować od 3 miesiąca i jest bezpieczny dla skóry dziecka. Komary już gryzą, dlatego chciałam jak najlepiej ochronić mojego maluszka i dobrze sprawdza się ten spray.
wronaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr maja 09 2018, 12:35

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez shark » Wt maja 15 2018, 21:33

Popytajcie znajomych w tej kwestii. Sądzę, że to jest dość dobre rozwiąznie ;)
Przyjemniej jest mieć ukochane, piękne myśli i przechowywać je w swym sercu jak skarby. Nie chcę, by inni je wyśmiewali lub dziwili się im.
Avatar użytkownika
shark
 
Posty: 5
Dołączył(a): So maja 12 2018, 10:26

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez tomacoma » Pt mar 06 2020, 10:26

W trakcie spacerów przede wszystkim trzeba przewozić go w wózku, który posiada zasłonkę, dzięki czemu komary w żadnym razie go nie ukoszą https://dwamichaly.pl/pol_m_Wozki-dzieciece-441.html
tomacoma
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pt wrz 30 2016, 15:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak chronić maluszka przed komarami?

Postprzez Macadamia » Pt lip 30 2021, 19:06

Komary to przekleństwo, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mój syn jak go ugryzie komar zaraz ma wielkie i do tego bolesne bąble. Niestety teraz naprawdę ciężko uniknąć pogryzienia, bo latem długo przebywa się na dworze wiec jest się narażonym na ataki komarów. Ostatnio czytałam fajny artykuł http://erazdrowia.pl/mugga-skuteczna-oc ... d-komarami jak chronić się przed komarami oraz kleszczami. Myślę, że warto wypróbować tej metody, bo wygląda na bardzo skuteczną.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości