Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez marta3333 » Pt sty 11 2019, 11:30

Podejrzewam,ze mogę byc w ciązy. Następną miesiączkę powinnam dostać za 6 dni. Podczas dni płodnych uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Gdyby doszło do zapłodnienia byłabym teraz w 4 tygodniu ciąży. Od 4 dni moje piersi stały się bolesne i wrażliwe (wcześniej ich bolesność zaczynała się dopiero 2 dni przed spodziewanym okresem) A wczoraj czułam takie dziwne kłucie w dole brzucha (nie były to jajniki). Temperatura pochwy wynosi 37,7. Chciałabym jak najszybciej dowiedzieć się czy jestem w ciąży, jednak wiem, że najlepiej jest zrobić domowy test w dniu spodziewanej miesiączki :(( Myślicie, że gdybym zrobiła test jutro lub pojutrze to stężenie hCG byłoby jeszcze zbyt niskie?
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 464
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez lelli » Pt sty 11 2019, 12:15

Kochana najlepiej odczekaj jeszcze przynajmniej tydzień i wtedy zrób test. powodzenia i daj znać o rezultatach:) trzymam kciuki za 2 krechy:)

Do zapłodnienia dochodzi trochę wcześniej
http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zar ... lodnienia/

Aczkolwiek ciążę najłatwiej jest wykryć po kilku tygodniach. Pierwsze objawy, to bolące piersi i senność... Przynajmniej sama tak wlasnie miałam. Tam gdzie stałam mogłam zasnąć. A normalnie do śpiochów nie należę. Ja zrobiłam badanie dopiero jak mi się miesiączka spóźniała 10 dni. Wcześniej zrobiłam test domowy i był pozytywny. Tak więc podejrzewałam, ze moge byc w ciąży.
Poczekaj jeszcze trochę, bo organizm lubi płatać figle.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez misi3k » Śr kwi 17 2019, 13:57

hej, u mnie pierwsze objawy ciąży to oczywiście ogromna nadwrażliwość na zapachy… wymiotowałam kilka razy dziennie, to był ciężki okres. Szybko się skończył i jakoś wróciłam do formy! Bardzo pomogła mi moja ginekolog dr Anna Michałowska. Polecam każdej przyszłej mamie :P
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez sabanek5 » Śr lip 03 2019, 12:10

Słuchajcie, ostatnio dowiedziałam się, że podobno w pierwszym trymestrze ciąży warto jest zrobic USG piersi i chciałabym je wykonać. Może będziecie w stanie polecić mi jakąś sprawdzoną klinikę, w której przyjmuje dobry i doświadczonyradiolog poznań, który mógłby dla mnie takie badanie wykonać?
sabanek5
 
Posty: 1178
Dołączył(a): Cz paź 12 2017, 17:54

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez misi3k » Cz lis 26 2020, 12:01

Moja siostra kilka dni temu zrobiła test i okazał się pozytywny, bardzo się cieszymy bo długo się starała o dziecko. U niej podobnie jak i u was bolesne zrobiły się piersi no i oczywiście spóźniał się okres :) mamy nadzieje, że wszystko będzie okej aż do rozwiązania, póki co zabrałam siostrę do świetnego specjalisty z Warszawy, to lekarz ginekolog, który przyjmuje w Gabinety Lekarskie Łucka https://gabinetylucka.pl/- nowoczesne centrum medyczne, wykształceni lekarze, dostęp do laboratorium oraz liczne poradnie, jak dla mnie to najlepsze miejsce dla przyszłej mamy :)
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez smelka » Cz maja 26 2022, 16:13

U mnie tylko brak miesiączki, w 2 miesiącu doszły mdłości i senność. Ale ogólnie dobrze wspominam ten czas, szczególnie jak badania prenatalne nie wykazały nieprawidłowości. Z racji bezpieczeństwa zdecydowałam się na test nifty Katowice to jedno z miast gdzie znajduje się autoryzowany punkt pobrań Nifty pro. Przyszła mama może także umówić się na pobranie krwi do badania we własnym domu.
smelka
 
Posty: 309
Dołączył(a): N lip 24 2016, 06:49

Re: Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Postprzez illona » So cze 25 2022, 14:07

Kiedy byłam w ciąży nie czułam się za dobrze, miałam też nie najlepsze wyniki badań i lekarz zaproponował mi zrobienie testu prenatalnego sanco w laboratorium diagnostyka, oczywiście się na to zdecydowałam i warto było bo uspokoiłam się trochę ze z dzieckiem wszystko dobrze
illona
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn kwi 17 2017, 17:14


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości