Jak przygotować córkę na pierwszą miesiączkę?

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jak przygotować córkę na pierwszą miesiączkę?

Postprzez mamuśka17 » Cz gru 12 2019, 16:58

Czy możecie podpowiedzieć portale jak np. https://nastolatki.myob.pl/cykl-menstruacyjny-0 gdzie nastolatka może poczytać informacje na temat dojrzewania i miesiączki? Może znacie jakieś książki / poradniki, które są wartościowe? Wiem, że córka szuka informacji, bo czasami wstydzi się o coś zapytać.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Jak przygotować córkę na pierwszą miesiączkę?

Postprzez Macadamia » N lut 16 2020, 19:59

Myślę, że warto uprzedzić córkę, że pierwsza miesiączka (jak i kolejne) może być bolesna. a mojej dałam na wszelki wypadek tabletki vemonis femi, ktore sama biore podczas okresu. działaja silnie przeciwbólowo i rozkurczająco. Wolę, żeby była przyfotowana.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: Jak przygotować córkę na pierwszą miesiączkę?

Postprzez misi3k » Śr lut 19 2020, 13:48

wydaje mi się, że w szkole powinny być zajęcia przygotowujące do 1 miesiączki, warto również porozmawiać o tym z córką, dodatkowo w razie jakiś problemów z miesiączkowaniem mogę polecić przychodnię Babka Medica gdzie pracują specjaliści endokrynolodzy, ginekolodzy i nie tylko, mają dobre podejście do pacjentów w różnym wieku, możecie im zaufać
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Jak przygotować córkę na pierwszą miesiączkę?

Postprzez andziala » So lut 29 2020, 21:25

Skoro córka jest już w tym wieku to konieczna będzie pierwsza wizyta u ginekologa. Z artykułu http://antykoncepcjanamiare.pl/wizyta-u ... o-lekarza/ można wyczytać że rutynowa pierwsza wizyta jest w przedziale wiekowym pomiędzy 12. a 15. rokiem życia, zazwyczaj po pierwszej miesiączce
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron