Boląca dłoń, wszystko mi z niej wypada

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Boląca dłoń, wszystko mi z niej wypada

Postprzez justaM » Śr lis 18 2020, 14:45

witam mam problem z prawą dłonia (
od ok miesiaca zaczeła pobolewac mnie dłon ( miedzy kciukiem a palcem wskazujacym )
jest to dosc uciazliwe np na zakupach kiedy chce coś wrzucic do koszyka to mam silny bol dłoni i przewaznie wypada mi owa rzecz z reki !!
przewaznie jest to etap kiedy trzymam np butelke coli i wkladam ja do koszyka ( skrecam wtedy reka ) i wtdy tak jakby nie było czucia- jakbym trafila na jakis nerw
nie wiem co z tym zrobic a moze samo "weszło samo wyjdzie
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 546
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Boląca dłoń, wszystko mi z niej wypada

Postprzez marta3333 » Śr lis 18 2020, 15:17

Widzę tutaj dwie możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy

1. Choroba zwyrodnieniowa - w przypadku chorób tego typu bardzo ważne jest cwiczenie oraz postepowania mające na celu zahamowanie postępu choroby. Niestety ale nie da się ich wyleczyć.

2. Uraz palca albo ręki, często pomaga tutaj noszenie ortezy przez jakiś czas. Ortezy zakupisz tutaj https://megamedic.pl/ortezy-stabilizato ... ator-palca

W obu sytuacjach jednak powinnaś wybrać się do lekarza.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 481
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Boląca dłoń, wszystko mi z niej wypada

Postprzez misi3k » Śr gru 16 2020, 10:48

Witam,
Też miałam podobne problemy, wtedy lekarz zlecił mi wykonać USG nadgarstka, wówczas umówiłam się do przychodni Multimed, polecam i wam jeśli jesteście z Warszawy, to nowoczesna przychodnia gdzie przyjmują dobrzy specjaliści, a badania są możliwe do wykonania po rozsądnych cenach
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Boląca dłoń, wszystko mi z niej wypada

Postprzez smelka » Pn mar 25 2024, 10:56

Po objawach to może jest to dolegliwość opisana na https://carolina.pl/klinika-ortopedii-i ... quervaina/ . Na pewno nie można się spodziewać, że samo przejdzie, trzeba odwiedzić dobrego ortopedę, wykonać badania aby sprawdzić co dokładnie w środku się dzieje. I na ich podstawie leczyć, być może konieczne będzie unieruchomienie kciuka na jakiś czas a potem rehabilitacja.
smelka
 
Posty: 314
Dołączył(a): N lip 24 2016, 06:49


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron