Swędzenie brzucha w ciązy

Wasze porady dotyczące dbania o zdrowie oraz pielęgnacji urody.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Swędzenie brzucha w ciązy

Postprzez marta3333 » Cz lip 27 2023, 12:26

Jestem obecnie w ciązy i denerwuje mnie swędząca skóra brzucha. Im bardziej brzuch rośnie, tym bardziej swędzie.

Czy również coś takiego odczuwałyśce?
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 483
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Swędzenie brzucha w ciązy

Postprzez justaM » Pt lip 28 2023, 10:28

Powiem Ci, że jest to całkowicie normalne w ciąży. Sama tak miałam. Głownie na brzuchu. Ma to wiele przyczyn. Między innymi zmiany hormonalne, jak również rozciąganie się skóry z powodu ciąży. Jest to jednak zupełnie normalne, tak więc nie powinna się tym przejmowac. Sama obawiałam się, ze swędzenie będzie zwiastowało u mnie rozstępy, ale na szczęście nie miałam żadnych rozstępów po ciąży. Może dlatego, ze regularnie stosowałam balsamy do ciała?
Wybierając balsam polecam nie kierować się jedynie tym czy jest on dedykowany do skóry z rozstępami czy nie. Powinnaś zwracać uwagę na skład. Wybierać produklty na bazie naturalnych maseł oraz olejków. Unikaj w składzie parafiny czy olejów mineralnych (które nie mają działania nawilzającego, jedynie okluzyjne i zapychajace - jeśli interesuje Cie biochemia kosmetyczna, polecam sobie o tym poczytać). Świetne składem są balsamy i olejki Iossi: https://iossi.eu/pl/c/SKLEP/282
Zniknęlo całkowicie w ostatnich tygodniach ciąży, kiedy brzuch już nie rośnie tak mocno, bo dziecko mniej przybiera na wadze.
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 548
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25


Powrót do Zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości