Szkocja

Forum dla osób na emigracji

Moderatorzy: extreme, saba79

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Śr sty 14 2009, 00:41

Hej :e_biggring: :e_biggring: :e_biggring:
Dzis jestem padnieta :( jutro wiecej popisze
pozdrawiam
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Śr sty 14 2009, 21:13

rozumiem Cie doskonale pod wzgledem zycia w Polsce jednak tak czy inaczej jakies zaplecze finansowe i maz bedzie musial miec chociazby na poczatek na pokoj i jedzenie bo zaraz po przylecie nie bedzie mial pracy tylko bedzie musial jej poszukac.
Co do miejscowosci to powiem tak moze w Edim jest wiecej pracy ale zycie duzo drozsze natomiast Glasgow tansze ale brud i cuchnace miasto octem .Co do Aberden to sie nie wypowiem ale to juz koniec swiata :roll:

Co do wyzywienia dziecka to musisz sie przygotowac na to ze pierwsze dni nic nie bedzie dziecku smakowac ale z czasem sie przyzwyczaicie i bedzie ok :e_biggring:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Wt sty 20 2009, 12:45

Hej!!
My mieszkamy mozna powiedziec na wsi ok 20 mil od Glasgow
W tej chwili juz dostalismy mieszkanie z urzedu ale prawie rok wynajmowalismy z agencji.
Prace moze tez szukac na dwa sposoby przez agencje i bezpostrednio u pracodawcy
Agencje czesciej przyjmuja pracownikow bez NINu ,mozecie tez szukac pracy jeszcze z Polski na stronie Jobcenter ale niewiem czy to cos da bo oni prosza o adres nin itp zeby wyslac aplikacje do wypelnienia.Przyzwyczajcie sie do tego ze w Szkocji jest wiecej biurokracji niz w Polsce.Wszedzie trzeba wypelniac aplikacje.

Mysmy od razu przyjechali w 5 ale jak mowilam mielismy ponad 3000f a i ceny wtedy zycia byly zupelne inne niz teraz.
pozdrawiam :e_biggring:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Pn sty 26 2009, 12:09

Hej :e_biggring:

no niestety nie jest tak rozowo jak sie wydaje bedac w Polsce ,najgorszy jest pierwszy rok ale potem juz z gorki.Ja Cie bron boze nie strasze tylko uprzedzam i nie mowie ze ja zaluje wyjazdu napewno nie w Polsce napewno nie moglabym sobie pozwolic na to co tutaj :e_biggring:

Czuje sie ok juz coraz blizej zaczynam miec koszmary :roll:
Boje sie jak cholera bo wiadomo co sie mowi o sluzbie zdrowia w UK a to bedzie moje 4 CC.
pozdrawiam.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Wt sty 27 2009, 16:27

Hej :e_biggring:
W czwartek mam wizyte u swojej poloznej :e_confused: a za dwa tyg usg juz ostatnie(i tak mam szczescie bo tych usg mialam kilka a niektore dziewczyny mAJA TYLKO JEDNO :( )
Zobaczymy ile mlody urosl :e_biggring: a wiesz ze tu nie chca mowic tak legalnie jaka jest plec dziecka? ale nam po cichu powiedzieli :chmurka:
pozdrawiam
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Pt sty 30 2009, 20:45

Hej!!
Ja nie bede chodzic do 40 tygodnia beda mnie ciac jak tylko zaczne 38 dlatego ze to moje 4 cc i nie moga czekac do konca...narazie jest wszystko ok 16 lutego mam kolejne usg a 19 lutego wizyte u poloznej do szpitala ide 10 marca a 11 marca urodzi sie Szymon :e_biggring:

Co do wydatkow to tu na dzieci nie wydaje sie nawet funta wszystkie leki ,okulary itp sa bezplatne dopoki dziecko sie uczy :D dziwnie sie czulam na poczatku jak szlam do apteki z recepta i nic za leki nie placilam do tego jesli ktos bierze tzw taxy (zasilki na dzieci)to tez ma rozne swiadczenia za darmo.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Re: Szkocja

Postprzez zQoBasia » Wt lut 03 2009, 16:11

Hej co tam u Was?
Mi zostalo 35 dni i szpital :(
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zQoBasia
 
Posty: 1317
Dołączył(a): Pn cze 13 2005, 00:00
Lokalizacja: Airdrie:)))))

Poprzednia strona

Powrót do Emigracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron