Prezenty z okazji świąt

W tym miejscu możecie pisać co i gdzie można kupić.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Prezenty z okazji świąt

Postprzez justaM » Śr paź 28 2020, 09:30

W mojej rodzinie kupujemy sobie bardzo drobne prezenty ale takie które sprawią radość.
Poprostu u nas nigdy nie przywiązywaliśmy uwagi do tego bardzo.
U mojego męża odbywa się wszystko na bogato...
Było już wiele pomysłów, min losowanie , ale miał być jeden prezent dla osoby ale drogi , tak więc my byśmy wylosowali dwie osoby i dwa drogie prezenty takie za łącznie ok 500. Do tego prezenty dla dzieci, też drogie. Ogólnie w rodzinie mesa jesteśmy uważani za dusigrosze. My akurat nie przywiązujemy się do tego typu spraw, jesteśmy ogólnie niezbyt rozrzutni , ale też staramy się zachować zdrowy rozsądek. Teraz padł pomysł żeby kupić rodzicom prezent taki robot odkurzający za ok 1200... Mamy się złożyć we 3 rodziny. Czyli po 400 na rodzinę... Dla nas to za duża kwota i nie chodzi o to że stać nas na to, tylko uważamy że przeznaczanie takiej kwoty na prezent jest przesada.do tego mamy jeszcze 2 swoich dzieci , siebie i łącznie 4 chrześniaków.
Generalnie jesteśmy postrzegani źle przez pryzmat pieniędzy.
Reszta rodzeństwa żyje na kredyt, wszystko dosłownie wszystko,od mieszakania po wakacje i lodówkę.
My wszystko co mamy mamy za gotówkę łącznie z domem. Poprostu żyjemy skromniej, bo nie chcemy uzależniać swojego szczescia od pieniędzy, od drogich samochodów, wakacji, jedzenie w knajpachz drogich wyjsc itd.
Rozumiem że ktoś chce żyć inaczej, ale fajnie by było gdyby ktoś akceptował też to w jaki sposób my żyjemy.
Nie biedujemy niewiadomo jak, poprostu nie jesteśmy tak rozrzutni jak reszta rodzeństwa ale przez to postrzegani gorzej...
Np na imieniny bardzo urodziny rodziców też kupuja im drogie prezenty natomiast my tak raczej normalnie. Ale przy nich wypadamy bardzo blado...
Co robić ? Bo mam wrażenie że oni wszyscy nas oceniają tylko przez pryzmat tego...
No i teraz problem ze świętami, bo ja nie potrzebuje żeby moje dzieci dostawały super drogie prezenty od innych... Bo uczymy ich że szczęście nie powinno być zależne od gadżetów
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 548
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez mamuśka17 » Cz paź 29 2020, 08:50

Te święta będą na pewno inne. Może warto już teraz pomyśleć o prezentach. Na https://www.korallo.pl/koraliki-do-bizuterii są dostępne koraliki z których można wykonać biżuterię. Taka własnoręcznie robiona biżuteria może być ciekawym i oryginalnym pomysłem na świąteczne prezenty.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez marta3333 » Cz paź 29 2020, 09:08

Przepraszam, ale moim zdaniem to przesada. Każdy daje w prezencie to co chce, nawet ręcznie wykonana ozdoba świąteczna jest cudownym prezentem. Nie rozumiem tego narzucania kwoty. Sama w życiu tyle nie dałabym za prezent. Radziłabym przedstawić im dokładnie swój punkt widzenia, tak jak opisałaś nam go tutaj, a jeśli dialog nie pomoże to po prostu się wycofać z wręczania sobie prezentów. Nikt nie może Ci niczego narzucić. Nadmierny konsumpcjonizm może równać się z hedonizmem, a to nie jest pożądana cecha.

Jeśli szukasz praktycznych prezentów na święta, zerknij sobie na promocje w eobuwie - na stronie jest sporo dobrych zniżek na praktyczne buty.

Możesz podarować rodzinie na przykład jakieś fajne ciapki.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 483
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez Martyncia » Cz paź 29 2020, 09:12

Powiem ci, że w 100 procentach się z Tobą zgadzam. Wasze wartości wydają się zdecydowanie lepsze niż pozostałych członków rodziny. Nie wiem jacy oni są, ale może można by po prostu z nimi porozmawiać i powiedzieć im to, co napisałaś tutaj? Ja też nigdy nie potrzebowałam jakiś niewiadomo jakiś prezentów. Zawsze bardzo się cieszyłam, kiedy dostawałam np. jakąś pościel, bo po prostu lubię spać pod czymś ładnym ;) Jakbyście chciały jakąś fajną kupić dla kogoś z bliskich czy naawet dla siebie to podsyłam artykuł http://dlalejdis.pl/artykuly/wybieramy_ ... o_postawic bo sama przy jego pomocy wybierałam pościel dla mamy ;)
Martyncia
 
Posty: 318
Dołączył(a): Wt maja 08 2018, 09:43

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez GOSIA009 » So paź 31 2020, 22:52

Dokładnie! Czasem skromna, mała rzecz bardziej cieszy :) Ja często robie coś własnoręcznie np. haftuje obrazy czy koce, czapki. Jeśli nie macie czasu to można zakupić takie rzeczy. Ostatnio widziałam super rękawiczki mitenki - http://decobazaar.com/dodatki-rekawiczki-93.html Pozdrawiam :)
GOSIA009
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pn mar 05 2018, 15:32

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez marysienka » Cz sty 21 2021, 17:09

Ja w tym roku sporo bielizny kupowałam :) bo dla siebie (oj tak robie sobie sama prezenty czasem!) dla mamy i dla mojej siostry. Wszystkim z https://lovita.pl/collections/komplety-bielizny bo mam pełne zaufanie do tego sklepu
marysienka
 
Posty: 568
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez andziala » So sty 23 2021, 18:43

Ja w tym roku dostałam masę książek ze strony https://www.taniaksiazka.pl/elegia-dla- ... 47414.html. Już przeczytałam z dwie a jeszcze kilka sztuk czeka w kolejce
andziala
 
Posty: 456
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: Prezenty z okazji świąt

Postprzez salamandiks4 » Cz lut 04 2021, 16:58

Jeśli chodzi o prezent to może zobaczcie na salonparker tutaj jest oferta od firmy Parker. Piękne klasyczne i eleganckie piórka lub długopisy. Możecie zamówić je nawet z jakimś fajnym grawerem. Zerknijcie polecam serdecznie.
salamandiks4
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23


Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

cron