Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

z Kraju i ze Świata.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez kiszka » Cz lut 05 2009, 22:15


SZEŚĆ PALCÓW U KAŻDEJ RĘKI I NOGI
ENEX
W San Francisco urodził się chłopiec, który ma po sześć palców u każdej ręki i nogi - łącznie 24. Ledwo skończył trzy tygodnie, rodzice zanieśli maleństwo do jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych. Lekarze stwierdzili, że jego rączki i nóżki są tak doskonałe, że nie można mówić w tym wypadku o jakiekolwiek deformacji czy niepełnosprawności.
Kamani, bo tak ma na imię nowonarodzony chłopiec, przyszedł na świat w szpitalu św. Łukasza w San Francisco i waży niewiele ponad dwa i pół kilograma.

Miryoki Gross, matka dziecka, powiedziała, że po porodzie lekarz i położna powiedzieli jej jedynie, że chłopiec waży 2 kilogramy i jest w dobrym stanie zdrowia. Nie wspomnieli o niczym nietypowym.




Unikalny chłopiec

Kobieta tym bardziej była w szoku, gdy dodatkowe palce u dziecka zauważył jego ojciec, Kriss Hubbard. - Byłem zdumiony.
Osiemnastu lekarzy odbierało poród
Osiemnastu lekarzy. Właśnie taka gwardia medyków asystowała przy porodzie... czytaj więcej »
Musiało minąć trochę czasu, zanim dotarło do mnie, że mój syn ma po sześć palców u rąk i nóg. Wtedy pomyślałem, że jest unikalny - opowiada o swojej reakcji szczęśliwy ojciec. Odpowiedź na pytanie, do kogo dziecko jest podobne, nie będzie trudne: do ojca - on też miał u lewej ręki dodatkowy palec.

Rodzice Kamina nie podjęli jeszcze decyzji, czy usunąć chłopcu dodatkowe palce. Lekarze uważają, że nie ma takiej potrzeby, a mogą być one nawet przydatne do chwytania różnych przedmiotów.

- Nie jest to nietypowe zjawisko, że ludzie rodzą się z dodatkowymi palcami. Jednakże przypadek, gdy każda kończyna ma większą niż powinna liczbę palców, jest niezwykle rzadki. To po prostu intrygujące i piękne zarazem. Chciałbym zostawić je na miejscu - powiedział dr Michael Treece, pediatra ze szpitala św. Łukasza.

http://www.tvn24.pl/-1,1584629,0,1,ma-2 ... omosc.html

Obrazek
Avatar użytkownika
kiszka
 
Posty: 5600
Dołączył(a): Cz cze 24 2004, 00:00
Lokalizacja: Sanok

Re: Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez malutka_8 » Pt lut 06 2009, 17:29

Śliczny chlopczyk.Ale moim zdaniem powinni juz teraz amputowac mu te dodatkowe paluszki.Jesli tego nie zrobia chlopiec cale zycie bedzie INNY - a takim wcale nie jest latwo na swiecie :roll:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
malutka_8
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz kwi 13 2006, 13:10

Re: Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez Xenia » Cz lut 12 2009, 08:41

Ale fajniusi maluszek :D
A ja bym mu nie amputowala tych dodatkowych paluszkow. Zostawilabym, jak jest. Lapki sa zdrowe, wcale to sie nie rzuca w oczy i nie wyglada strasznie.
Obrazek
Benjamin 05.12.2004 * 29 tc
Kruszynka 15.12.2005 * 10 tc
Aniolinek 15.09.2007 * 8 tc




Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Xenia
 
Posty: 13328
Dołączył(a): Śr cze 30 2004, 00:00
Lokalizacja: Jakarta

Re: Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez malaladypank » Cz lut 12 2009, 09:12

Amelka latem miał koleżankę na placu,która miała 6 paluszków u rak i u nóg.Lekarze przy porodzie powiedzieli,że jeżeli rodzice chcą amputować to za 7-8 lat,jak paluszki się ukształtują.
U nich to dziedziczne...jej brat z kolei ma 4 palce,a drugi też 6 :roll:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez wilczus » Cz lut 12 2009, 20:02

wg mnie nie wygląda to na tyle dziwacznie ,żeby od razu potrzebna była interwencja chirurga ...
jak się ktoś nie będzie specjalnie przyglądał i nie bedzie się to rzucało w oczy ....
Avatar użytkownika
wilczus
 
Posty: 241
Dołączył(a): Śr wrz 20 2006, 18:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Ma 24 paluszki, wszystkie doskonałe

Postprzez violka » So lut 14 2009, 01:03

Przyznam,że łapka wygląda normalnie ,chociaż tak do końca nie jestem przekonana,czy chłopcu będzie lepiej w życiu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
violka
 
Posty: 16943
Dołączył(a): Pn sie 02 2004, 00:00
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N 22° 34' 13 '' E


Powrót do Wiadomości...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron