Przepis na wspanialy meksykanski czerwony sos do mies itp.

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Przepis na wspanialy meksykanski czerwony sos do mies itp.

Postprzez Xana » So kwi 03 2004, 20:19

Przepis na wspanialy meksykanski czerwony sos do mies i nie tylko (mój narzeczony jest Meksykanczykiem), mozna go dodawac do zapiekanek, makaronów i czego sie tylko chce. Ja czasami nawet na kanapke z serem ;) W dodatku jest on bardzo latwy, a wiec:
2 dojrzale POMIDORY (bez skórki) pokroic na 4 czesci. Z 1 CEBULA zrobic to samo (oczywscie tez bez skórki) icon_wink.gif Potrzebny jest jeszcze 1 duzy ZABEK CZOSNKU i 2 OSTRE PAPRYKI (jalapeños, ale moga byc tez inne, byle byly ostre). Wszystko dobrze miksujemy i dodajemy soli. Nalezy sprawdzic, czy sos nie jest za ostry: jesli tak, to nalezy dodac pomidorka, a jesli nie, to jeszcze kawalek ostrej papryki. Potem zagrzac troche oleju w garnuszku, wlac do niego zmiksowany sos i zagotowac. Dopiero teraz sos nabiera slicznego czerwonego koloru! (raz mi wyszedl pomaranczowy, nie wiem czemu...) icon_wink.gif Jak sos bedzie juz czerwony, to nalezy go troche schlodzic i posypac drobno posiekana KOLENDRA. Ja mieszkam w Niemczech i kupuje ja w sklepach z jedzeniem arabskim badz tajwanskim, ale moze jest tez suszona? W kazdym razie ma specyficzny smak, choc wygladem przypomina liscie pietruszki icon_wink.gif Aha, sos mozna jesc na zimno lub na cieplo, jak kto woli, ale kolendry nie nalezy podgrzewac!
Pozdrawiam was wszystkie bardzo wiosennie ze slonecznego Bochum i zycze smacznego icon_wink.gif
Moni :lol:
Avatar użytkownika
Xana
 
Posty: 87
Dołączył(a): Pn mar 22 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław

Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

cron