CAPPUCCINO - przepyszne ciasto!!!

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

CAPPUCCINO - przepyszne ciasto!!!

Postprzez mbg » Śr kwi 07 2004, 21:40

Ciasto:
· 3 jajka
· 100 g cukru
· 100 g mąki
· 50 g masła

JA KUPUJĘ GOTOWY BISZKOPT - ciemny!!!
Przepisu na ciasto jeszcze nie zastosowałam.


Masa I:
· 4 żółtka
· 0,5 l mleka (2% lub 3,2%)
· 1 torebka kawy cappuccino - waniliowa
· 250 g cukru
· 0,5 l śmietanki 36%
· 5 łyżeczek żelatyny
Masa II:
· 2 łyżki kawy instant
· 100 g cukru
· 1 łyżeczka żelatyny

Przygotować biszkopt. Całe jajka z cukrem ubijać robotem około 5 minut, aż powstanie gęsta, biała masa. Na ubite jajka przesiać mąkę, dodać roztopione i schłodzone masło. Dokładnie wymieszać. Okrągłą tortownicę natłuścić masłem, wlać ciasto. Piekarnik rozgrzać do temp. 175*C i piec ciasto około 25 min. Po upieczeniu wystudzić, nie wyjmując z formy.

Przygotować masę I. Żółtka utrzeć z 150 g cukru na białą, gęstą masę. Mleko zagotować i dodać do niego kawę cappuccino. Wymieszać. Gorącą kawę wlać do ubitych żółtek, wymieszać i podgrzać, nie gotując. Zdjąć z ognia i dodać żelatynę. Wymieszać i ostudzić. Śmietankę ubić
z resztą cukru i ostrożnie wymieszać z masą kawową. Całość rozłożyć na biszkopcie i włożyć do lodówki.

Przygotować masę II. Zagotować ¼ l wody. Dodać cukier i kawę istant, wymieszać, zdjąć z ognia i dodać żelatynę. Przestudzić i polać ciasto. Odstawić do lodówki do zastygnięcia. Przed podaniem udekorować małymi bezami lub wiśniami.
Avatar użytkownika
mbg
 
Posty: 1847
Dołączył(a): Śr sty 28 2004, 01:00
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kasia_j » Śr kwi 07 2004, 23:36

No i uprzedziłaś mnie :D

Ja robiłam ciasto w całości i przepis na biszkopta jest ok.
Cisto pychotka, gorąco wszystkim polecam!!!
K & M (9.01.04)

Przyjaciele są jak ciche Anioły, unoszą nas gdy nasze skrzydła zapomniały jak fruwać...

To co wypuszczasz w świat, wróci do Ciebie ze zdwojoną mocą... :)
Avatar użytkownika
kasia_j
Moderator
Moderator
 
Posty: 10941
Dołączył(a): Śr lis 12 2003, 01:00
Lokalizacja: sercem z Krakowa, rodem z zamojskiego, a życie wywiało mnie na deszczową Wyspę...

Postprzez mbg » Cz kwi 08 2004, 09:47

Przepraszam Cię bardzo :wink: , za to może polęcę Ci ciasto "Orzechowiec" jest również pyszne i łatwiejsze w przygotowaniu. :)
Buziaczki dla Michałka :D
Avatar użytkownika
mbg
 
Posty: 1847
Dołączył(a): Śr sty 28 2004, 01:00
Lokalizacja: Bytom

Re: CAPPUCCINO - przepyszne ciasto!!!

Postprzez Gość » Śr gru 22 2004, 13:13

mbg napisał(a):Ciasto:
· 3 jajka
· 100 g cukru
· 100 g mąki
· 50 g masła

JA KUPUJĘ GOTOWY BISZKOPT - ciemny!!! najlepiej upiec samej,jest proste
Przepisu na ciasto jeszcze nie zastosowałam.


Masa I:
· 4 żółtka
· 0,5 l mleka (2% lub 3,2%)
· 1 torebka kawy cappuccino - waniliowa
· 250 g cukru
· 0,5 l śmietanki 36%
· 5 łyżeczek żelatyny
Masa II:
· 2 łyżki kawy instant
· 100 g cukru
· 1 łyżeczka żelatyny

Przygotować biszkopt. Całe jajka z cukrem ubijać robotem około 5 minut, aż powstanie gęsta, biała masa. Na ubite jajka przesiać mąkę, dodać roztopione i schłodzone masło. Dokładnie wymieszać. Okrągłą tortownicę natłuścić masłem, wlać ciasto. Piekarnik rozgrzać do temp. 175*C i piec ciasto około 25 min. Po upieczeniu wystudzić, nie wyjmując z formy.

Przygotować masę I. Żółtka utrzeć z 150 g cukru na białą, gęstą masę. Mleko zagotować i dodać do niego kawę cappuccino. Wymieszać. Gorącą kawę wlać do ubitych żółtek, wymieszać i podgrzać, nie gotując. Zdjąć z ognia i dodać żelatynę. Wymieszać i ostudzić. Śmietankę ubić
z resztą cukru i ostrożnie wymieszać z masą kawową. Całość rozłożyć na biszkopcie i włożyć do lodówki.

Przygotować masę II. Zagotować ¼ l wody. Dodać cukier i kawę istant, wymieszać, zdjąć z ognia i dodać żelatynę. Przestudzić i polać ciasto. Odstawić do lodówki do zastygnięcia. Przed podaniem udekorować małymi bezami lub wiśniami.
:roll:
Gość
 


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości