szukam - przepis Nigelli na ciasto drożdżowe z owocami

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

szukam - przepis Nigelli na ciasto drożdżowe z owocami

Postprzez fotokartka » Pn lip 23 2007, 14:51

Hej!
Jak w temacie :-)
Avatar użytkownika
fotokartka
 
Posty: 2118
Dołączył(a): Cz gru 22 2005, 14:55

Postprzez Kiniajg » Śr lip 25 2007, 10:44

Znalazłam wypowiedź na forum o progamie Nigeli
400 g mąki<50 g cukru<1\2paczuszki suszonych drożdzy ja robilam ze świezych,125mi.mleka,2 jajka,skórka z cytruny <zagniesć mikserem.na koniec dodac250 ciepłego masła zagniesc,odstawic na 1 godz.do wyrośnieciawyrośnięte ciast zbic jak pokazała to Nigei.Kapiel jajeczna;1jajko,troszke smietany i trochę cynamonu -wymieszaćNastępnie wyrośnięte ciasto rozgniesć cisto na formę i wysmarować1/2 kapielą jajeczną zostawić do wyrosnięcia .Zrobić krusząke1/2 kostki masła 2łyzka cukru zw.1 łyżke z cukrem trzcinowymi 1/2 szki mąki zagniesć na koniec+płatki migdałów.na ciasto wyłożyc owoce na to rozkruszona kruszonkę posmarować reszta kapielą jajeczną posypac migdałami,bardzo dobre .SMACZNEGO
Avatar użytkownika
Kiniajg
 
Posty: 2961
Dołączył(a): Wt lut 06 2007, 12:01

Postprzez fotokartka » Śr lip 25 2007, 11:00

Kiniajg napisał(a):Znalazłam wypowiedź na forum o progamie Nigeli
400 g mąki<50 g cukru<1\2paczuszki suszonych drożdzy ja robilam ze świezych,125mi.mleka,2 jajka,skórka z cytruny <zagniesć mikserem.na koniec dodac250 ciepłego masła zagniesc,odstawic na 1 godz.do wyrośnieciawyrośnięte ciast zbic jak pokazała to Nigei.Kapiel jajeczna;1jajko,troszke smietany i trochę cynamonu -wymieszaćNastępnie wyrośnięte ciasto rozgniesć cisto na formę i wysmarować1/2 kapielą jajeczną zostawić do wyrosnięcia .Zrobić krusząke1/2 kostki masła 2łyzka cukru zw.1 łyżke z cukrem trzcinowymi 1/2 szki mąki zagniesć na koniec+płatki migdałów.na ciasto wyłożyc owoce na to rozkruszona kruszonkę posmarować reszta kapielą jajeczną posypac migdałami,bardzo dobre .SMACZNEGO


DZIĘKI :kiss_of_love:
Avatar użytkownika
fotokartka
 
Posty: 2118
Dołączył(a): Cz gru 22 2005, 14:55

Re: szukam - przepis Nigelli na ciasto drożdżowe z owocami

Postprzez mikolajseo » N sty 09 2022, 19:42

Tego szukałem. dziękuję!

Portal randkowy
mikolajseo
 
Posty: 536
Dołączył(a): Pt lip 07 2017, 23:54
Lokalizacja: Tczew


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 56 gości