Słodkości bez pieczenia

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 07:40

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez dahl70 » Śr wrz 03 2008, 10:26

Dobra, zdradze Wam przepis na najlepsze na swiecie Tiramisu! Nawet we Wloszech takiego nie znajdziecie. A przepis jest latwy i szybki. I efektowny:

Skladniki:
2 paczki biszkoptow
500 gr sera mascapone
4 jaja
130-140 gr cukru
5-7 lyzek (nie wiecej!!!) prawdziwego likieru Amarette (tego w kwadratowej butelce)
duza filizanka MOCNEJ kawy z cukrem (dobra rozpuszczalna)
5-6 listkow zelatyny
kakao do posypania

Zoltka ubic z cukrem na bialo-puszyscie.Dodac ser, likier i wczesniej przygotowana zelatyne (wczesniej wkladamy ja do letniej wody az zmieknie, potem przekladamy do filizanki nie osuszajac i rozpuszczamy na parze. Dodajemy ja stopniowo ciagle mieszajac - wazne!). Z bialek ubijamy piane i dodajemy delikatnie mieszajac lyzka.Ostudzona kawe wlac na gleboki talerz i maczac w niej z obu stron (szybko) biszkopty, ktore uklada sie na dnie tortownicy. Po przykryciu dna przykryc polowa kremu. Potem znowu biszkopty i na koniec krem. Wstawic na min. 3 godziny do lodowki. Najlepiej na cala dobe lub 2 - im dluzej tym lepiej, ale bez przesady :e_biggring: Przedpodaniem posypac gorzkim kakaem.

Palce lizac! "Moje" Tiramisu bije rekordy popularnosci - nawet u kucharzy! :lol:
Avatar użytkownika
dahl70
 
Posty: 402
Dołączył(a): So wrz 02 2006, 21:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:18

to coprawda pieczone,ale proste;)

przepis od Moyi :mrgreen:

Banoffee (banany + toffi)

Jest pyszne, łatwe, niektórzy mówią że lepsze niż seks...

oto jak je zrobić:
najpierw zagotować puszkę skondensowanego mleka słodzonego przez 2 godziny na karmel
ugotować budyń waniliowy lub śmietankowy, ostudzić

Zrobić ciasto kruche: 10 dkg margaryny Kasi
20 dkg mąki pół na pół krupczatki i zwykłej
2 cukry waniliowe
1 żółtko
zagnieść i wsadzić na 1/2 godz. do lodówki, potem wylepić formę taką 24 średnicy z brzegiem ok. 2,5 - 3 cm, żeby nie wylała się po bokach nałożona masa. Upiec.
A na upieczone i wystudzone ciasto nałożyć masę:
wystudzony budyń wymieszany z 120 ml ubitej z cukrem pudrem (4 łyżki) śmietany 30%
na to pokroić w plasterki 3 dojrzałe banany
na nie rozsmarować 3/4 puszki karmelu
na to ubitą śnieżkę w dowolne wzorki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:19

Kupujesz suche wafle i przekladasz je czekolada,a oto sprawdzony i pyszny przepis:

CZEKOLADA

Składniki:
* niebieskie mleko w proszku
* kostka margaryny (ja używam Kasi)
* 1 szkl. cukru
* 1 cukier waniliowy
* 0,5 szkl. wody
* 4 łyżki kakao

Wykonanie:
Margarynę, wodę, cukry zagotować. Odlać trochę i rozpuścić w tym kakao. Rozpuszczone kakao wlać do reszty płynu i przestudzić. Na koniec dodać mleko w proszku. Powstałą masę wyłożyć na blachę.
Uwaga: Blachę najlepiej wyłożyć folią ale nie aluminiową ponieważ później przywiera do czekoladki.
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam:))
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:21

Lodowiec
Składniki:
- 2 paczki biszkoptów okraglych,
- 2 galaretki,
- kakao 1 lyzka,
- 4 zółtka,
- 1 szklanka cukru,
- 1 szklanka mleka,
- 0,5 opakowania bubyniu smietankowego,
- 1 kostka masla,
- rodzynki brzoskwinie,
- ananasy.

Jak przyrządzić?
Mleko zagotowaci ostudzic. Żółtka utrzec z cukrem i budyniem wymieszac i wylac do przestudzonego mleka. Zagotowac to ponownie caly czas mieszajac. Wystudzic i i utrzec z kostka masla ,podzielic krem na dwie czesci do jednej dodac kakao.

Galaretki rozpuscic w 3 szklankach wody i wystudzic. W tortownicy ulozyc warstwe biszkoptów i przykryc je bialym kremem, nastepnie druga warstwe biszkoptów i na to brzoskwinie lub inne owoce i przykryc ciemna masa, reszte owocow rozlozyc na samym wierzchu i zalac ostudzona galaretka, wstawic do lodówki do do dobrego zastygniecia.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:21

CIASTO BOUNTY

biszkopt ciemny (mozesz kupic gotowca w piekarni;))

Masa kokosowa:
1/2 litra mleka
1/2 szklanki cukru
20 dag masła
20 – 25 dag kokosu
cukier waniliowy
Polewa:
2 mleczne czekolady (20 dag)
12,5 dag margaryny

Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie wsypać kokos i gotować do zgęstnienia masy (ok. 20 minut). Do gorącej masy należy dodać masło, i od czasu do czasu mieszać łyżką masę, aby masło się rozpuściło. Masę kokosową ostudzić i wyłożyć na biszkopt.

Czekoladę połamać, dodać margarynę i całość podgrzewać na małym ogniu, aż składniki się połączą. Gotową polewą polać ciasto
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:22

Ptasie mleczko


Przepis jest na tortownice!

Składniki:
20 dkg biszkoptów
3 galaretki;
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego;
1 szklanka cukru

2 galaretki rozpuścić w 2 niepełnych szklankach wody- wystudzić. Mleko skondensowane ubić mixerem z cukrem. Stopniowo dodawać wystudzoną galaretkę do ubijającego sie mleka z cukrem. Jak wlewacie galaretkę mleko z cukrem MUSZĄ być już ubite. Galaretkę wlewać BARDZo powoli, najlepiej po łyżce (w innym wypadku, może siąsć pianka). Tortownicę (spód) wyłożyć biszkoptami. Na to wlać ubite ptasie mleczko-włożyć do lodówki na 20-30 minut. qw tym czasie rozpuścić trzecią galaretkę (tak jak w przepisie), przestudzić i po 20-30 minutach chłodzenia ptasiego mleczka, wylać na wierzch


Mniam, mniam, mniam
BARDZO ŁATWE I PRZEPYSZNE!
Ja polecam robić z galaretek pomarańczowych, truskawkowych, albo cytrynowych
Palce lizać
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:23

PYCHOTKA na ZIMNO
herbatniki pepitki 2paczki po 80g
krakersy zwykle 2paczki
puszka mleka skondensowanego slodzonego (ugotowac puszke w wodzie przez 1,20min. na toffi puszkę otwierać po ostudzeniu)
10dkg kokosu
4żółtka
3,5szkl. mleka
1szkl. cukru
1szkl. mąki krupczatki
1kostka masła
0,5l śmietanki kremówki 22% lub 30%
1galaretka cytrynowa rozpuscic w 0,5szkl. wody

Budyń: 2,5szkl. mleka zagotować z 0,5szkl. cukru
1szkl. mleka + 4żółtka + 1szkl. mąki krupczatki wymieszać i wlać do gorącego mleka z cukrem. Ugotować budyń.
Do gorącego budyniu dodać kokos. Po ostudzeniu utrzeć z masłem
śmietankę ubić, dodać 0,5szkl. cukru i tężejącą galaretkę(ja to wszystko robilam mikserem) - wtedy nie pojawiaja sie grudki

Układać na blasze warstwy:
herbatniki + masa budyniowa + krakersy + toffi z puszki + krakersy + bita śmietanka.

KONIEC i SMACZNEGO !!!
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:24

A to sprawdzony sernik na zimno z serków homogenizowanych:
4 galaretki w różnych kolorach (np. agrestowa, pomarańczowa, truskawkowa, cytrynowa)
3 serki homogenizowane (waniliowe)
owoce do ozdoby (np. truskawki, brzoskwinie, ananasy z puszki itd.)

Rozpuszcza się 1 galaretkę w ok. 1,5 szklanki wody, studzi, bierze serek dodaje do niego troszkę galaretki i miesza (serek się wtedy nie warzy), póżniej wlewa to do reszty galaretki. Brzegi tortownicy wypełnia się masłem, by płyn nie wypływał i wlewa. Ja wkładam galaretkę na ok. 10 min do zamrażalnika, wtedy dość szybko tężeje (ale trzeba uważać, bo jeśli zamrażalnik mocno mrozi to mogą się w galaretce wytrącić igiełki lodu), a w tym czasie robię kolejną galaretkę. Na stężoną 1 warstwę, lewam kolejny kolorek, do zamrażalnika, a w tym czasie 3 kolorek. Na koniec robię samą galaretkę, układam owoce na wierzchu i je nią zalewam.
U nas taki wielokolorowy serniczek na zimno robi za tort na lato.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:24

Śmietanowiec
Składniki: 3 kubeczki śmietany 12% (600ml, 6 pełnych łyżek cukru, 6 czubatych łyżeczek żelatyny (bez gotowania) lub opakowanie żelatyny na 1 l wody, galaretka (jedna lub dwie), owoce (mogą być mrożone).

Kilka godzin wcześniej (lub poprzedniego dnia) robimy galaretkę w naczyniu z płaskim dnem. Naczynie (tortownicę) smarujemy masłem i układamy w niej pokrojona w kostkę galaretkę. Śmietanę miksujemy z cukrem, żelatynę zalewamy szklanką zimnej wody i podgrzewamy (musi się rozpuścić, oczywiście). Przestudzoną rozpuszczoną żelatynę
cienką strużką wlewamy do śmietany z cukrem, cały czas miksując. Wlewamy to do tortownicy. W tym momencie można też wrzucić drobne owoce (jagody, poziomki). Odstawiamy w chłodne miejsce, żeby stężało. W tym czasie przygotowujemy galaretkę i studzimy ją. Układamy owoce do ozdoby wierzchu stężonej masy śmietanowej i zalewamy przestudzoną galaretką.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:25

TIRAMISU

50 dag serka mascarpone
2 jajka
łyżka miodu
2 łyżki cukru
2 paczki biszkoptów
3/4 filizanki mocnej kawy rozpuszczalnej z alkoholem(koniak,rum,amaretto)
ciemne kakao-ok.3 łyżki

Żółtka utrzeć z cukrem i miodem na puszystą masę,dodać serki i wymieszać ze sztywną pianą z białek.Dno tortownicy wyłożyć biszkoptami nasączonymi kawą z alkoholem,na to wyłożyć połowę masy serowej i opruszyć kakao.Następnie zabieg powtórzyć,tzn.ciastka,masa,kakao.Wstawić na kilka godzin do lodówki

SMACZNEGO
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Śr wrz 03 2008, 18:31

pyyycha,wyprobowany wielokrotnie i zawsze wszystkim smakowal.mozna go zrobic 2 dni pzred impreza,bo im dluzej stoi w lodowce,tym jest lepszy,tylko trzeba go ukryc przed domownikami,bo wyjedza;)

TRZY BIT
Składniki
8-9 paczek herbatnikow,1 puszka mleka slodzonego/ugotowac 3 godz. w puszce w garneczku z woda/,2 budynie waniliowe bez cukru,2 szkl.mleka,3/4 kostki margaryny,0.5 l.smietany 18%,2 ,,sniezki,,


Masa karpatkowa: budynie ugotowac z 2 szkl.mleka i utrzec z margaryna jak przestygna troszke.

Ubic smietane z 2 sniezkami.

Ukladac warstwami w blaszce nastepujaco:herbatniki , mleko/powinno byc jeczcze cieple lepiej sie rozmarowuje/,herbatniki,masa karpatkowa,herbatniki,smietana ubita i na wierzch starta czekolada,mozna tez posypac wiorkami kokosowymi.

Herbatnikow zuzylam mniej bo to zalezy od blachy



przepis jest na blache ale mozna go przerobic na tortownice:)

a tak wyglada po przekrojeniu;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez dahl70 » Śr wrz 03 2008, 18:50

O prostszy przepis chyba bedzie trudno :e_biggring: :

Tort bezowo-owocowy (jestem w stanie zjesc caly!)

2 okragle spody z bezy (jesli nie kupione to mozna zrobic samemu)
bita smietana (domowej roboty)
truskawki, maliny, jagody itp - do wyboru
cukier
wanilia

Smietane ubic z odrobina cukru i wanilii - do smaku
Polowe jej wylozyc na jeden bezowy krazek. Na to poukladac troche owocow (nie duzo). Owoce moge byc swierze lub rozmrozone.Na to drugi krazek. Do reszty ubitej smietany dodac troszke owocow i chwilke zmiksowac (ostroznie, aby smietana nie stracila puszystosci). Mase wylozyc na "tort" i udekorowac owocami. Wstawic na troche do lodowki
Mozna robic rozne wariacje. Prostszego ciacha chyba nie ma. Iloscia cukru mozna dowolnie ustalac jak slodki ma byc tort.
Dzieci naogol zajadaja sie nim. Niestety, jest to kaloryczna bomba :sad:

Polecam
Avatar użytkownika
dahl70
 
Posty: 402
Dołączył(a): So wrz 02 2006, 21:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez OLA111 » Cz wrz 04 2008, 19:27

litosci!slina az kapie! :D
OLA
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
OLA111
 
Posty: 3512
Dołączył(a): Wt gru 27 2005, 17:17
Lokalizacja: UK

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Cz wrz 04 2008, 22:58

OLA111 napisał(a):litosci!slina az kapie! :D
:mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Cz wrz 04 2008, 22:59

umisiak napisał(a):O rany! malaladypank tyle przepisików, że aż mnie zatkało... Ty kobieto chyba całymi dniami w kuchni przesiadujesz ;-)
nie jest tak zle,ale lubie pichcic;_wole gotowac niz piec,ale mimo wsyztsko ze 3-4 ciasta tygodniowo roobie,hehe.Moj R uwielbia slodkie;)J aosttanimi czasy (niestety) tez :lol:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Pt wrz 05 2008, 07:46

smakuje 3BIT umisiak??
Najlepsz kest na 2,3 dzien;)Jak ciasteczka zmienkna pod wplywem masy;)

jeszcze moge Ci polecic cos do pieczenia,ale bardzo proste,jesli chcesz i jesli posiadasz piekarnik;)To nie moze sie nie udac:)Wlasnie konsumuje,bo wczoraj upieklam :zjem:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez dahl70 » Pt wrz 05 2008, 09:26

malaladypank napisał(a):
umisiak napisał(a):O rany! malaladypank ...,ale mimo wsyztsko ze 3-4 ciasta tygodniowo roobie,hehe.:lol:


Qurde, tyle to ja robie MOZE w pol roku! :oops:
Avatar użytkownika
dahl70
 
Posty: 402
Dołączył(a): So wrz 02 2006, 21:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez OLA111 » Pt wrz 05 2008, 10:23

ja tak podczytuje i chetnie bym zrobila ale mam w domu 4dzieci i bez szans..chyba ze w wekend jak mam wolne..
OLA
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
OLA111
 
Posty: 3512
Dołączył(a): Wt gru 27 2005, 17:17
Lokalizacja: UK

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Pt wrz 05 2008, 12:26

OLA111 napisał(a):ja tak podczytuje i chetnie bym zrobila ale mam w domu 4dzieci i bez szans..chyba ze w wekend jak mam wolne..
Ola 3 BIT uzaleznia,ostrzegam;)A robi sie go naprawde szybko,tylko trzeba sie zorganziowac.Jka wlaczam puszke z mlekiem to w tym czasie juz gotuje budynie i odstawiam do przestygniecia,rozkladam ciasteczka na blaszce i pozniej szybko idzie;)A smietane mozna nastepnego dnia dodac:)

muszelka - jakbys miala w domu takiego wielbiciela slodyczy jak ja,to bys piekla;)Ja jak pojde do pracy to na pewno sie bede tak szalec kulinarnie,ale poki co robie to,bo lubie;)

PS.wlasnie wcinam mojego miodowca,na 2 dzien jest pyszniejszy niz na pierwszy;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez dahl70 » Pt wrz 05 2008, 13:27

Problem w tym, ze sama jestem wielbicielka slodyczy! Jak mam to zre! Wiec wole nie miec. Na szczescie moje dziecie nie przepada za slodyczami. Od ciast, tortow, lodow itd woli oliwki, ogorki kiszone, kapary i ogorki. I wszystko moze byc z chrzanem i musztarda! Ot, takiego mam dziwolaga :e_biggring:
Avatar użytkownika
dahl70
 
Posty: 402
Dołączył(a): So wrz 02 2006, 21:17
Lokalizacja: Szwecja

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Pt wrz 05 2008, 19:08

muszelka2005 napisał(a):Problem w tym, ze sama jestem wielbicielka slodyczy! Jak mam to zre! Wiec wole nie miec. Na szczescie moje dziecie nie przepada za slodyczami. Od ciast, tortow, lodow itd woli oliwki, ogorki kiszone, kapary i ogorki. I wszystko moze byc z chrzanem i musztarda! Ot, takiego mam dziwolaga :e_biggring:
MOJA TEZ Z TYCH DZIWOLAGOW KWASNOZERNYCH I MISOZERNYCH W DODATKU :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez Madzioza » Pn wrz 08 2008, 09:48

To ja wkleiłam przepis na 3-bita, z którego robiłaś Umisak:) :wink:

viewtopic.php?f=9&t=59718

Cieszę się, że smakowało:) :cmok21:

ja muszę coś upichcić na urodziny me...dlatego podglądam :wink:
Obrazek
Obrazek


Mój blog: Bukiet z liści
Avatar użytkownika
Madzioza
 
Posty: 8687
Dołączył(a): Wt kwi 13 2004, 00:00
Lokalizacja: Dziecko jest darem, jest cudem, całym wszechświatem skupionym w jednym ciepłym spojrzeniu...

Re: Słodkości bez pieczenia

Postprzez malaladypank » Pn wrz 08 2008, 13:39

Madzioza - a podgladaj;)Ja tez podpatruje majowkowe przepisy.;) Mufiny sa the best :mrgreen:

umisiak - wytrwalosci zycze i zdrowego dzidziusia:)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Następna strona

Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości