bigosik

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

bigosik

Postprzez sylwus » Cz gru 04 2008, 07:00

Kobitki, jak gotujecie bigos??
Przyznam sie ze robilam to zaledwie kilka razy :?

Wiem ze jedni dodaja suszonych grzybow (a moga byc poprostu obgotowane?), inni suszone sliwki.
Jedni robia z samej kiszonej kapusty a drudzy dodaja do niej jeszcze troche bialej...
Jak jest u Was??

Poprosze o opinie a chetnie rowniez o sprawdzone przepisy :D :D :D
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: bigosik

Postprzez malaladypank » Cz gru 04 2008, 09:34

właśnie dziś w nocy robiłam wielki garnek...

:arrow: 1,5 kg kapusty (samą kwaszoną dałam,bo była mało kwaśna,jak jest bardzo kwaśna,dodaję pół główki białej na 1kg kwaśnej)
:arrow: 40 dag boczku (przesmażam na patelni aż się tłuszczyk wytopi,dodaje ze 3 cebulki i 5 ząbków czosnku
:arrow: przesmażam szynkę wieprzową (lub jakie mięsko sobie chcesz,niektórzy też dają kiełbaskę) ja daje tak z 1,5 kg szynki wieprzowej.smażę z przyprawa DELICAT czerwony
:arrow: Gotuję kapustę z liściem laurowym,zielem angielskim,pieprzem w kulkach,i wrzucam w to kości wędzone
Jak jest miękka,wyciągam kości,obieram mięsko,wrzucam do kapusty,do tego usmażoną szynkę,boczek z cebulką i czosnkiem,śliwki suszone (garść) i grzybki suszone wcześniej namoczone (też garść).Doprawiam solą,pieprzem.Gotuję na wolnym ogniu,dodaję koncentrat pomidorowy.Wyłączam gaz i następnego dnia tez trochę podsmażam,żeby zrobił się brązowawy.GOTOWE!
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: bigosik

Postprzez fotokartka » Cz gru 04 2008, 10:34

ja tu kiedyś podawałam świetny przepis na bigos myśliwski - jak go odkopię to wkleję linka.
Avatar użytkownika
fotokartka
 
Posty: 2118
Dołączył(a): Cz gru 22 2005, 14:55

Re: bigosik

Postprzez fotokartka » Cz gru 04 2008, 11:06

Skladniki:
2 kg kiszonej kapusty
l kg różnych gatunków mięsa
(wieprzowiny, wołowiny-ja daję łopatkę, karczek,szynkę surową-obrane ze skór,błon,włókienek,kości)
2 marchewki(ja daję 3)
2 pietruszki(duże)
1/2 selera
200 g szynki(ja nie daję)
200 g kiełbasy(ja nie daję, chyba, że mam swojską - w tym roku dodam bo będziemy wędzić kiełbachy przed świętami)
200 g wędzonego boczku(ja daję300-450g)
3 cebule
50 g suszonych grzybów(ja daję 3 garście czyli więcej)
200 ml madery(ja daję czerwone wino półwytrawne -250ml)
3 liście laurowe
po 4 ziarna ziela angielskiego
i jałowca
cukier
sól, pieprz, papryka czerwona ostra i słodka, można dać 2 ząbki czosnku.
Wykonanie;
1. Warzywa obrać, opłukać i pokroić(ja trę na tarce jarzynowej), cebule obrać i opłukać. 2 cebule pokroić na kawałki,a 1 posiekać(ja wszystkie kroję na póltalarki). Mięsa opłukać, zalać w osobnych garnkach malą ilością wody, dodać do nich po kawałku marchewki, pietruszki, cebuli i selera. Gotować 1 godzinę(ja gotuję 2 godziny). Warzywa wyjąć i odcisnąć do wywaru(nic nie wyjmuję i nie odciskam). Mięsa wyjąć i pokroić (ja kroję przed gotowaniem i gotuję taki jakby rosól w jednym garze grzyby, mięso, warzywa, przyprawy, w drugim kapusta).
2. Suszone grzyby opłukać,moczyć przez 1 godzinę. Kapu-
stę lekko odcisnąć, sok zachować, a kapustę posiekać, zalać
wywarami z gotowania mięsa,dodać grzyby z wodą, w której
się moczyły, oraz przyprawy i dusić na małym ogniu przez
1 godzinę (ja grzyby daję do mięsa i wcale ich nie moczę , kapustę przed gotowaniem pluczę i odciskam, kroję ale nie za drobno po prostu, żeby się nie ciągnęly dlugie nitki,gotuję dlużej, gdzieś ze 2 godziny). wymieszać kapustę z mięsem, grzybami, warzywami i wywarem.i gotować znowu z godzinę.
3. Do kapusty wlać maderę(wino), doprawić solą, pieprzem i cukrem.
- Do bigosu można dodać jeden lub kilka z wymienionych poniżej składników: 1 łyżkę przecieru pomidorowego(ja daję2- 3 lyżki), 2 łyżki powideł śliwkowych, 100 g suszonych śliwek
bez pestek, 2 jabłka(obrane bez gniazd).
-Bigos można doprawić miodem zamiast cukru.
- Wielokrotnie odgrzewany i mocno schładzany bigos jest jeszcze lepszy niż świeży.
- Bigos ten nosi nazwę myśliwskiego, gdyż zabierano go na polowania.
smaczengo i powodzenia !

p.s. przepis z bardzo dobrej książki kucharskiej
Avatar użytkownika
fotokartka
 
Posty: 2118
Dołączył(a): Cz gru 22 2005, 14:55

Re: bigosik

Postprzez Sylwiatko » Cz gru 04 2008, 14:26

Ja lubie prosty bigos postny,czyli kapusta kwaszona,grzyby i majeranek,liscie laurowe i ziele angielskie i sól i pieprz.

Jak też z dodatkami tłustszymi.
Stapiam słoninke i jak sa już skwarki to smarze cebule pokrojoną w kostke.
Dodaje do kapusty kwaszonej,zregóły kupuje 2 kg,można łaczyć pół na pół z biała kapustą.
Mięsko różne np.szynka,karkówka,częśc smarze cześć wrzucam surową.Boczek wędzony,kiełbase też dodaje,ale czy przesmarzone czy nie to jak mi akurat pasuje.
Ziele angielskie,liście laurowe,sól,pieprz,majeranek.
Wrzucam grzyby,ja mocze dość długo aby pozbyć sie ciemnej wody jak najwiecej,bo lubie dużo grzybów(raz robiłam z grzybami chińskimi i tez dobre wyszło)
Na koniec doprawiam łyżką musztardy i wrzucam śliwki suszone i łyzke miodu jak sobie przyomne :e_wink:
Moje diabełki
Oskar ur.18.08.05.
Arletta ur.07.09.97.
Avatar użytkownika
Sylwiatko
 
Posty: 16522
Dołączył(a): Wt paź 04 2005, 00:00
Lokalizacja: wawa

Re: bigosik

Postprzez sylwus » Cz gru 04 2008, 20:01

:zjem:
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: bigosik

Postprzez aga6 » Pn gru 08 2008, 18:32

mi zdarza się co prawda rzadko, bo rodzinka woli tradycyjny bigos z mięskiem, kiełbaską, boczkiem, grzybami no i kapustą kiszoną+kapusta tzw. biała, ale zdarza mi się robić bigos na kwaśno, czyli sama kiszona kapusta, do tego mięsko wcześniej podduszone, przyprawy i co najważniejsze dżem śliwkowy,albo powidła. Lubię ten smak!

Sylwiątko! ja też lubię bigos postny, stosunek kapusty do grzybów 2:1 :)
Olga (28.05.04)
Avatar użytkownika
aga6
 
Posty: 355
Dołączył(a): Wt cze 15 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości