Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez Dorothy » Cz gru 11 2008, 01:08

WItam,

może wiecie gdzie można kupić papierowe foremki (papilotki), które będą pasowaly do takich starych metalowych foremek do pieczenia babeczek, zwyklych babeczek???????????????? :?

Szukalam na Allegro i w różnych sklepach internetowych itp., ale znalazlam jedynie papilotki do foremek na muffiny i niestety żadne nie pasowaly... Te do muffin maja albo taka samą średnice dna (3-3,5cm), ale za to wysokość boku tylko 1,5cm (za male, powinny mieć conajmniej 2cm albo 2,5cm). Inne z kolei jeśli boki mają wyższe, to średnica dna jest również dużo większa... :(

Może jest ktoś, kto ma takie stare metalowe foremki, ktore kiedyś można bylo kupić, i wie gdzie można dokupić pasujące do nich papilotki?

Pozdrawiam

Dorothy
Dorothy
 

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez sylwus » Cz gru 11 2008, 07:16

Ja piekę babeczki w tradycyjnych foremkach a papilotki od dawna kupuje na allegro :D
Ale fakt... dopiero za 3 razem trafiłam na odpowiedni rozmiar i jego sie trzymam.
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez sylwus » Cz gru 11 2008, 07:24

Moje foremki mają wymiary:
góra=6,5cm, dół=3cm, wys.=2cm
natomiast papilotki które kupuje mają 2cm wysokości i 4,2cm średnicę dołu
Mimo to wszystko cacy do siebie pasuje, pomimo, iż papilotki mają nieco większą średnice dna, ładnie się w foremkach układają i nieco wystają ponad krawędzie foremek:D

Może trochę chaotycznie ale starałam się :wink:
Avatar użytkownika
sylwus
 
Posty: 1771
Dołączył(a): Śr cze 29 2005, 00:00
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez malaladypank » Cz gru 11 2008, 08:35

u nas są w marketach i sklepach z AGD...w dziale z blachami,foremkami ;)

ja mam formę silikonową do muffinek i tam tez piekę babeczki...nie przywiera,ładnie się piecze i nie trzeba kupować papilotek;) Kupiłam na all za 19,90zl
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez Dorothy » Cz gru 11 2008, 08:45

Witam,

dziekuje za odpowiedz
Papilotki musza miec minimum 25mm wysokosci boku, inaczej chowaja sie w foremce. Kupilam takie, ktore wg producenta mialy mieć 1,80cm (srednica 31mm), a po zmierzeniu okazalo sie, że mają zaledwie 1,5cm wysokosci boku i niestety muszę je odeslać... :( A już się cieszylam, że będę mogla wreszcie upiec babeczki...

Moje foremki maja średnice dolu 3-3,5cm, srednice gory 7cm, a dlugosc boku prawie 2,5cm - takie typowe PRL-owskie foremki do babeczek.

Jesli ktoś ma takie same foremki i kupuje do nich papilotki, to bardzo proszę o jakiś namiar, bo zwątpienie zaczyna się już zakradać do mojego serca... :(

Pozdrawiam
Dorothy
Dorothy
 

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez Dorothy » Cz gru 11 2008, 09:06

malaladypank, ja tez się zastanawialam, nad zakupem takiej foremki, ale one są na 6 szt babeczek, więc wolalabym papilotki, bo mam kilkadziesiąt :mrgreen: foremek do babeczek i fajnie byloby, gdyby udalo mi się je reanimować :e_biggring:
Dorothy
 

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez malaladypank » Cz gru 11 2008, 09:19

Dorothy - ja mam formę na 12 sztuk dużych muffinek;)
małe http://www.allegro.pl/item497346772_for ... lmann.html
Dużych teraz znaleźć nie mogę ;)gratis dostałam silikonowy pędzel do smarowania foremek;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
malaladypank
 
Posty: 11501
Dołączył(a): Wt gru 07 2004, 01:00
Lokalizacja: Leszno

Re: Gdzie kupic papilotki do matalowych foremek na babeczki?

Postprzez Dorothy » Cz gru 11 2008, 10:38

wlaśnie znalazlam strone firmy oferującej m.in. papilotki - mają calą rozmiarówkę i cena jest REWELACYJNA!!!!, bo biale papilotki nadające się do pieczenia, pasujące do moich foremek kosztują 11,89 netto (14,50zl BRUTTO!!!!!!) za 1.000szt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kolorowe są trochę droższe, bo kosztują 17,43 brutto, ale to jest nic w porównaniu z cenami z Allegro (ok 10zl za 200szt)
Trzeba kupić minimum jedno opakowanie, które w zależności od rozmiaru zawiera 1000 lub 2000 szt.
Co więcej można kupić osobiście i "przymierzyć" :wink:
Teraz jedyny mój problem, to jak dojechać do Lomianek przed 17:00 :D
Dla zainteresowanych podaję adres firmy http://www.papilart.pl/katalog/papilotki.html
Pozdrawiam :e_biggring:
Dorothy
 


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości