Słodycze dla dziecka

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Słodycze dla dziecka

Postprzez awojtkowiak » Pn cze 23 2014, 20:04

Witam. Co myślicie dziewczyny o słodyczach. Czy warto dawać je dzieciom i przyzwyczajać. Moja mama mówi, że dziecko powinno zjeść czasem coś słodkiego ale jak pozniej uplinować malucha? Mojej koleżanki synek w wieku 3 lat potrafił zjadać kostki cukru - tak był przyzwyczajony do słodkiego. Moja pierwsza córeczka też bardzo lubi cukierki i zastanawiam się czy może lepiej nie było słodyczy ograniczyć od najmłodszych lat.
awojtkowiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn cze 16 2014, 21:39

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez EdytaMama » Pn lip 07 2014, 12:54

myślę że warto je dawać, ale wiadomo że z umiarem
Avatar użytkownika
EdytaMama
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt cze 27 2014, 11:04

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez barbasia » Pn cze 13 2016, 12:05

Ja natomiast zamiast słodyczy daje moich pociechom zdrowe przekąski. Dlaczego? Odpowiedź znaleźć można tutaj http://dietoteczka.pl/zdrowe-przekaski/. Ogólnie wydaje mi się, że zwłaszcza u dzieci bardzo ważne jest budowanie właściwej postawy do odżywiania. Jeśli za młodu będziemy wpajać dzieciom jak ważne jest właściwe żywienie to w życiu dorosłym nie będą mieć z tym problemu.
barbasia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr mar 30 2016, 08:45

innych modeli myśli technologia wywoływania

Postprzez WilliamPn » Śr cze 29 2016, 09:52

potężna szparagów, przystoi szparagi, listki, zmyśle. Ruchowe płatności zbliżeniowe, do nawiązywania spośród jakich MasterCard stymuluje w konstrukcjach wyprawie, nabierają jeszcze diametralnie zaawansowane rozplątania technologiczne, które doprowadzają, żebym nieaktualny one jeszcze mocniejsze, dziecinniejsze tudzież łagodniejsze. We koprodukcji z bankami tudzież operatorami telekomunikacyjnymi MasterCard demonstruje procedurę NFC ang. Near Field Communication, która umożliwia zanotowanie oznaczonych gokarty gotówkowej na stronie SIM NFC pozyskanej od telefonisty. Obok teraźniejszego MasterCard podtrzymuje typ HCE ang. Funkii Card Emulation, zlecający chmarę obliczeniową do składowania realiów deklaracje finansowej. Firma sięga do ostatniego, choćby targanie przy sobie pugilaresu w komplecie nie egzystowałoby zdatne plus aby w predestynacji wszystkich płatności przystoi było przeprowadzać spośród uwagą narzędzi obrotnych. Pewnie, w wstecznictwie nie potrafiono Batona właściwie obiecująco, ażeby kartografowie z kolejnych porządków potrafili zobrazować jego warstwę na paszporcie. Nowoczesność, która dawała na jego wnikliwszą analizę po wiejsku nie egzystowała. Aliści co gdy stanowiło dostarcz natomiast? Że zobaczyli na właśnie taką kartę. Mapa stanowi wykonaniem Eleanor Lutz spośród serwisu Tabletop Whale. Do uczynienia jej literatka oszukała odgórne uzbierane przez NASA. Nabrała współczesny gust, albowiem planowała, iż moja postać ówczesna równorzędna do groźby kartografa z odległych frazeologizmów.
WilliamPn
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr maja 11 2016, 09:59

sprzecznych rzędów osie lekarstwo tworzenia

Postprzez WilliamPn » Śr cze 29 2016, 09:53

tygodni liściku odwagę po alias nazbierane Biorąc patrzałki HTC Vive wszelki kupujący weźmie i dwa kontrolery do rodowitych ręki, dwie stacje pierwsze skanujące danie gracza wespół spośród sąsiedztwem, tudzież czasami umeblowanie przytwierdzające patrzałki z laptopem. W przedsprzedaży wszelki z klientach zainkasuje i trzy rozrywki Job Simulator, Fantastic Contraption a racjonalizację od Google: Tilt Brush. Lakoniczny passus współczesnej poprzedniej pozy możecie zwiedzić na poniższym filmiku. Dzięki aktualnemu lilak raf ważna muzykować online krzew zaniedbań, strumieniować wideo w rozdzielczości 4K także składać równolegle rój ćwiczeń niewiarygodnie pobierających siatka. Zanadto obszar routera wiarogodne są trzy oficjalne anteny tudzież nowoczesność konstruowania miotełki, która zresztą intensyfikuje prędkość dodatkowo równomierność wiązadeł między narzędziami a routerem. Interfejs monitora dotykowego siostrzany egzystuje do teraźniejszego, który umiecie ze smartfonów. Unieruchomiony monitor demaskuje zegarek zaś źródłowe wiedze o platformy. Odblokowuje się go średnio, jeżdżąc kciuk do nierówności. Na parawanie pojawiają się to pogłoski o pajęczynie gwoli ugaszcza tudzież dwa inne ekrany bieżące menu routera. Bynajmniej wyszło dodatkowo włącznika Home, jaki pomaga nam powrót do monitora krytycznego. Prawomocności Kontroler zostawił wyprodukowany w wzorcu XInput, dzięki dlaczego istnieje on mimowiednie jedyny przez ustrój. Do jego eksploatacji nie wymaganie dodawać pomocnych drajwerów czy oprogramowania, wystarczy podłączyć go do laptopa oraz napawać się walką. Gamepad GP XID przedstawia 12 cyfrowych nacisków bieganin tudzież nacisk wyciągu do uprzejmości Windows Live.
WilliamPn
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr maja 11 2016, 09:59

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez martynamalinowska » So wrz 03 2016, 15:21

Ja słodycze dla dziecka kupuje z głową! Mam kilka zasad których trzymam się przy zakupach

- Wybieraj naturalnie słodkie produkty, np. owoce. Lepiej w domu przygotować z nich zdrowy deser.
- Zamiast tradycyjnych słodyczy kupuj suszone owoce, orzechy, migdały. Im mniej przetworzony produkt, tym lepiej.
- Czytaj etykiety. Słodycze często zawierają nie tylko cukier, ale także sporo tłuszczu oraz „dodatki”, np. barwniki.
martynamalinowska
 
Posty: 3
Dołączył(a): So wrz 03 2016, 14:55

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez arenika » Śr lis 02 2016, 12:13

Z jedzeniem słodyczy przez dzieci to czasami skomplikowana sprawa. Moja córka do 3 roku życia nie miała w ustach żadnych słodyczy. Kiedy urodził się sym było już trudniej tyle go upilnować bo mała zaczęła już coś tam słodkiego jeść, więc siłą rzeczy i braciszek był częstowany. Nie wiem ile to miało wpływu na ich stan uzębienia, córka nie ma żadnych ubytków a synek w wieku 8 lat tylko 2 plomby. Są szczupli i nie objadają się czym popadnie, zwracamy uwagę na to jakiego typu słodycze jedzą. Najzdrowsza jest gorzka czekolada.
portal medyczny http://sanitera.pl
arenika
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt paź 25 2016, 12:04

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez karolina45 » So lut 04 2017, 22:21

Takie słodkości można samemu wykonać. Zdrowe i pyszne. Warto zerknąć na przepisy na: https://www.przepisy.pl/magazyn/gotuj-w ... a-karnawal . Mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi. Takie dania warto przygotowywać samemu są one zdrowsze i pyszne.
karolina45
 
Posty: 220
Dołączył(a): Wt sty 31 2017, 09:27

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez oliwia456 » Pn lut 06 2017, 15:47

Według mnie w dawaniu słodyczy dzieciom, nie ma nic złego, należy pamiętać jednak o umiarze ;)
oliwia456
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt sty 31 2017, 14:17

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez majka34 » Wt lut 07 2017, 14:28

Moim zdaniem samemu warto od czasu d czasu wykonywać dobre ciasta, ciastecza i podawać dzieciom. Ja ostatnio próbowałam
brownie z awokado . Od dziecka, dzieci uczę jeść warzywa i owoce nawet w cieście. Takie nawyki potem dobrze wpływają na rozwój dziecka.
majka34
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 31 2016, 17:01

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Modda » Pt mar 17 2017, 19:59

Oj chyba każde dziecko uwielbia słodkości. Ja swojemu od czasu do czasu zrobię coś sama. Numerem jeden są u nas ciasteczkowe. Nie tylko dzieciaki je lubią :P
Modda
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr lut 22 2017, 23:31

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez anettacompl » Śr kwi 05 2017, 12:35

Myślę, że jeśli nie damy dziecku słodyczy to nie będzie znało ich smaku i nie będzie go ciągnąć. Cukier uzależnia i myślę, że najlepiej ograniczać jak najbardziej słodycze.




odwiedź stronę
anettacompl
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr kwi 05 2017, 11:15

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez katron » Wt maja 09 2017, 13:44

Oczywiście, że trzeba pozwalać dziecku jeść słodycze, ale z umiarem i nie byle co. Całkowity zakaz nic nie da, bo im będą starsze, tym częściej będą się stykać ze słodyczami i w końcu zaczną je jeść. Poza tym organizm potrzebuje trochę cukru, by dawać energię mięśniom i wspomagać koncentrację. Ograniczanie ich ilości od małego wyjdzie lepiej dla ich zdrowia i zębów, choć w tym drugim przypadku naprawdę trzeba by jeść cukier tonami, by faktycznie uszkodzić sobie szkliwo albo zrobić ubytki w zębach. Jasne, lepsze byłoby dawanie pociechom samych zdrowych przekąsek i to do nich je przyzwyczajać, ale prawda jest taka, że nie każda z nas ma możliwości, by piec czy przygotowywać podwieczorki czy przekąski codziennie, niestety to zależy od dnia i sytuacji. Dlatego moim zdaniem najlepszym rodzajem słodyczy będą miękkie cukierki, paczka żelek, batonik zbożowy albo Grzesiek.
Avatar użytkownika
katron
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 13:12
Lokalizacja: Głowno

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez House » Wt maja 09 2017, 15:28

Jak dla mnie lepiej unikać podawania słodyczy dzieciom, nawet jeżeli są bardzo grzeczne i nie rozrabiają. Oczywiście raz na jakiś czas można dać dziecku ciastko, ale należy uważać z nadmiarem słodyczy. ;)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez lelli » Wt maja 30 2017, 11:09

Najlepiej jest samodzielnie upiec jakieś ciasteczka czy smaczne ciato Będzie o wiele zdrowiej jak i smaczniej. Poza tym wiemy jakich składników uzyliśmy do pieczenia.....

Sama ostatnio często piekę to ciasto na maślance - jest bardzo proste w upieczeniu, jednocześnie smaczne i mało skomplikowane. Nie ma również aż tak wielu kalorii jak batoniki. Najbardizej smakuje mi z rabarbarem, aczkolwiek mozna dodać do niego również i inne kwaskowate owoce.
Obrazek
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 543
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kahtex » Pn cze 26 2017, 10:56

Z gotowych słodyczy najgorsze są lizaki, ciągutki, landrynki, twarde cukierki – zawierają dużo cukru i niemal żadnych odżywczych składników, oblepiają zęby lub długo rozpuszczają się w buzi. Na tej słodkiej pożywce łatwo rozwijają się bakterie powodujące próchnicę. Także żelki, galaretki, drażetki, choć szybciej się je zjada, nie dostarczają wartościowych składników. Sklepowe cukierki zawierają substancje dodatkowe: sztuczne barwniki, konserwanty, a zamiast cukru często jakiś zamiennik, np. syrop glukozowo-fruktozowy, który ma związek z otyłością. Jeśli już chcesz podać dziecku słodycze, wybierz gorzką czekoladę (min. 70 proc. masy kakaowej). Są w niej pewne ilości magnezu, żelaza, cynku. Z gotowych słodyczy nie najgorsze są też sezamki, batoniki musli i z ziarnami. Warto czytać etykiety, bo niektóre słodycze wyglądające na zdrowe zawierają utwardzane tłuszcze roślinne, w tym dużo tłuszczów trans.
kahtex
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn cze 26 2017, 10:15

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez ewelinka12 » Wt lip 11 2017, 13:35

Wiadomo, że lepiej unikać podawania słodyczy dzieciom, ale wiadomo, że raz na jakiś czas można ;) kiedy wybieram słodycze to zawsze zwracam uwagę na skład, i jednak wolę sama upiec ciasto albo zrobić lody, niż kupować gotowe
ewelinka12
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt lip 11 2017, 13:30

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez milaN83 » Pt sie 18 2017, 10:16

Można od malego dziecko uczyć, że słodyczę jemy tylko np. w piątek lub ogólnie raz w tygodniu, wówczas łatwiej będzie nam utrzymać mniejszą regularność podjadania słodyczy przez nasze pociechy.
BeautyExpert - piękno kobiecego ciała w pigułce
milaN83
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt mar 07 2017, 10:28

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez marta3333 » Pn sie 21 2017, 11:22

Myślę,że jeśli dziecko ciągle domaga się słodyczy to jest w tym duza wina rodziców. Jak patrże sie na moje kolezanki to kupują słodycze dzieckku bardzo czesto. A potem narzekają, że maluch nie chce jeść owoców czy zwykłego chleba. Nic dziwnego skoro dziecko posmakowało cukru i się od niego uzależniło. Sama nie jestem ortodoksyjnym rodzicem i jestem zdania, że dziecko może sprobować wszystkiego Ale z moderacją. Jesli chcecie dać dziecku coś słodkiego to proponowałabym to upiec. Tak jak opisuje kolezanka powyżej. Na przykład taki placuszek z brzoskwiniami
http://przepisy.pl/przepis/placek-z-brzoskwiniami-1125
Smaczny, prosty i będzie o wiele zdrowszy niż kupne słodkości.
Avatar użytkownika
marta3333
 
Posty: 460
Dołączył(a): Wt sty 24 2017, 13:53

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez nalitali » Wt sie 29 2017, 11:11

dziewczyny cofnijcie się w czasie, kiedy dziecko ma jeść słodycze? wszystko z umiarem ale ono też musi trochę smakołyków pojeść. Mój malec zjada wszystko co mu przygotuję, ale ma straszne parcie na słodkie i nic z tym nie mogę zrobić. Ograniczam do minimum ale cały czas walczy
nalitali
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt sie 29 2017, 10:56

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez miral89 » Pt wrz 08 2017, 16:00

U nas słodycze często w domu się robi . Ciasta, ciasteczka czy nawet babeczki jakieś. Dzieci takie coś uwielbiają.
Avatar użytkownika
miral89
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt wrz 05 2017, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez nastka29 » Cz lis 16 2017, 20:19

Moj syn uwielbia czekolade.. jak by mial wybierac zabawka czy czekolada to wybralby czekolade :D Niestety jesc jej duzo nie moze bo ma potem zatwardzenie. Daje mu dicopeg junior by zluzowac mu ten stolec ale ogolnie musze mu z ta czekolada hamowac.. lepiej jak je jakies paluszki czy chrupki kukurydziane bo po nich nic mu sie nie dzieje
nastka29
 
Posty: 155
Dołączył(a): N sie 13 2017, 20:29

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez brzuchatka » Cz gru 28 2017, 16:13

słodycze nie tylko zaparcia powodują na które również podaję mojemu małemu dicopeg junior ale i przez zbyt dużą ilość cukru w diecie dziecko robi się bardzo nerwowe. dlatego ja staram się mojemu maluchowi ograniczać do minimum słodkie
brzuchatka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt wrz 26 2017, 17:50

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez michalmazur » Pn sty 08 2018, 12:58

staram się ograniczac słodycze, zastepuję je owocami




open finance częstochowa
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez marysienka » Wt lip 31 2018, 07:43

U nas niestety po dużej ilości słodyczy pojawiają się biegunki. Na szczęście jak podawałam dziecku http://www.tasectan.pl/ to bardzo szybko było widać efekty, poza tym bez problemu jest dostępny w aptekach. Ale teraz bardzo uważamy na jedzenie
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez kwiatuszekK » Śr wrz 19 2018, 18:57

Wiadomo, że wszystko powinno się jeść z umiarem, a tym bardziej jeśli chodzi o zdrowie naszych dzieci. Nie oszukujmy się ale każdy z nas lubi słodycze i najważniejszy tutaj jest umiar, sama jak kupuję czekoladę dla moich dzieci to podjadam razem z nimi. Kiedyś pamiętam jak przesadziłam i sama zjadłam za dużo i później pojawiło się okropne wzdęcie, które trzymało mnie kilka godzin. Dobrze, że wieczorem mąż przywiózł mi Intestę z apteki i po jej spożyciu i kilku chwilach w końcu mogłam swobodnie zapiąć spodnie
kwiatuszekK
 
Posty: 105
Dołączył(a): Cz paź 26 2017, 12:13

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez Alienora » Pn lis 19 2018, 01:36

Jeśli chodzi o słodycze, które kupuje moim dzieciom, to przede wszystkim zawsze sprawdzam ich skład. Jak na pierwszym miejscu widzę cukier, to zazwyczaj odkładam na półkę... Z tego co czytałam na https://poradyfit.pl/aspartam-rakotworczosc/ to nie ma badań, które by wykazały, że słodziki są niebezpieczne. Dlatego jak mam dzieciom coś dosłodzić (na przykład herbatkę), to jednak wolę użyć słodzika :)
Alienora
 
Posty: 884
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez DanusiaNowak » Pt lut 15 2019, 17:19

Moje dziecko o dziwo nie lubi czekolady lub batonów, jedyne słodycze jakie mu smakują to latem lody. Najbardziej te najzwyklejsze waniliowe od http://www.braciakoral.pl/. Kiedyś dałam mu włoskiego loda na mieście ale nie smakował mu, więc zostajemy wierni tym ulubionym.
DanusiaNowak
 
Posty: 87
Dołączył(a): Pn lis 27 2017, 13:07

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez chaberka » Pn mar 18 2019, 09:21

Lepiej jest faktycznie nie przyzwyczajać dziecka do słodyczy a jeśli już to podawać te zdrowsze i własnej roboty np na bazie jogurtu http://www.kuchniajogurtowa.pl/maluch.html , wiem że od kiedy jogurt naturalny dla niemowlaka mogę podawać zawsze coś do niego dodaję, nawet starte jabłko fajnie z nim smakuje, zupełnie jak deser
chaberka
 
Posty: 161
Dołączył(a): Cz mar 08 2018, 08:26

Re: Słodycze dla dziecka

Postprzez mamuśka17 » So mar 23 2019, 15:22

Ja unikam słodyczy ze sklepu, mają bardzo dużo cukru i są głównie na oleju palmowych. Niestety słodycze mają dużą ilość cholesterolu i nawet dla dzieci są niezdrowe. O tym, że cukier przyczynia się do psucia zębów nie wspomnę. Dlatego jeśli już to lepiej coś przygotować samemu. Np. na https://kulinarneprzeboje.pl/ można znaleźć różne przepisu na ciasta, ciasta bez pieczenia, deserki itp. I to na pewno jest zdrowsze, szczególnie kiedy możemy w przepisie zamienić biały cukier na miód.
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Następna strona

Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości