Rozszerzanie diety malucha

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Rozszerzanie diety malucha

Postprzez lelli » Cz lis 11 2021, 12:51

Ktos mi moze wytlumaczyc tak konkretnie czemu lepiej nie rozszerzać diety po 4msc?
Za tydzien kończymy 4msc i chcialam zaczac wprowadzać powoli jakies kaszki czy cos delikatnego ale wszyscy sie rzucają ze za wczesnie. Czemu? Sa słoiczki, kaszki itp po 4msc wiec kiedy je podawać skoro pisze, ze po 4 miesiacu??
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 553
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Rozszerzanie diety malucha

Postprzez justaM » Pt lis 12 2021, 09:14

Pytanie zasadnicze po co? Skoro mleko jest dla niego wystarczającym pożywieniem? Te pół roku to uśredniony czas, kiedy układ pokarmowy jest na tyle dojrzały (wytworzył odpowiednią ilość własnej flory bakteryjnej), żeby poradzić sobie z różnymi rodzajami pokarmu. Jeszcze się zdąży najeść chemii w życiu ;) Wiem, że kiedyś rozszerzano dietę wcześniej, ale czy na pewno nie ma to negatywnych skutków? Moje pokolenie to plaga rozpoznań typu jelito drażliwe, choroby zapalne jelit, nie do końca wiadomo co jest tego przyczyną. Sama mam problemy z jelitami i jestem zdecydowana poczekać do 6 miesiąca życia, jeśli będzie to możliwe.

Zerknij sobie na etapy rozwoju dziecka na tej stronie - znajdziesz tam tabelki, w których opisane jest, na co w danym tygodniu i miesiącu jest gotowy maluch.

Poza tym wszystko zalezy od malucha. To, ze jedno dziecko zaczęło jeść łądnie od 4 miesiaca, nie znaczy, ze drugie będzie na to gotowe.
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 548
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25


Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 59 gości

cron