Samodzielna renowacja skóry mebli

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez teime1972 » Pn sty 30 2017, 14:30

W salonie mam sporej wielkości skórzaną (skóra naturalna) rogówkę, a do tego duży puf. Rogówka ma dosyć niespotykany kolor nazwany śliwką, ale to jest coś jak bardzo ciemny brąz, prawie czarny, delikatnie wpadający w bordo. Dodatkowo kolor nie jest zupełnie jednolity, a minimalnie jakby przecierany. W każdym razie mebel ma kilka lat, ale dopiero teraz pojawiły się na nim (częściowo przyczynił się do tego domowy futrzak) drobne pęknięcia górnej warstwy skóry, spod których przebija jasny kolor - wygląda to źle. Szukałam w sieci różnego typu informacji i natknęłam się na zestawy do samodzielnej renowacji skór, przeznaczone zarówno do mebli, jak i na przykład foteli samochodowych. Oczywiście meble mogę oddać do wymiany pokrycia, ale jeśli miałabym to robić, to już wolę kupić nowe. I tu moje pytanie - czy ktoś próbował za pomocą tego rodzaju zestawów naprawiać skórę, a jeśli tak, to z jakim efektem? Czy trudno będzie dobrać kolor, który jest tak specyficzny? A może jest coś jeszcze, co moglibyście mi polecić?
teime1972
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sty 30 2017, 14:26
Lokalizacja: Wichita Falls

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez merlina » Cz lut 09 2017, 11:11

Samodzielnie to bym się do tego nie zabierała, wolałabym jednak dać to specjaliście, bo wiem, że moje umiejętności w tym względzie byłyby niewystarczające.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez Marysia500 » Pn lut 13 2017, 09:28

Lepiej na pewno podpytać fachowców jak to zrobić, sama raczej bym się za to nie zabierała.
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez kate44 » Śr sty 03 2018, 16:52

Nie zawsze opłaca się odrestaurowywać meble. Można ładne i w dobrej cenie kupić nowe. Świetne znajdziecie w tym salonie https://meble24sklep.pl/lozka-wloskie-320 Można nimi umeblować całe mieszkanie. Nadają się idealnie do wielu pomieszczeń. Każdy wybierze ładne dla siebie.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez michalmazur » Pt lut 09 2018, 16:31

popieram przedmówców, samodzielna renowacja to dla mnie strata czasu i kasy, zwłaszcza jak się ktoś na tym nie zna







www.lizurej.pl/drzwi-zewnetrzne/
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez michalmazur » Śr maja 09 2018, 11:53

Przy renowacji mebli trzeba mieć o tym nieco szersze pojęcie. Nie wystarczy kupić materiał bo można się rozczarować.
http://www.drewbud24.pl/
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Postprzez 2xBIS » Śr maja 09 2018, 22:46

Warto robić takie rzeczy samodzielnie :)
2xBIS
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr maja 09 2018, 22:14


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości