Co na bezsenność

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Co na bezsenność

Postprzez justaM » Wt maja 02 2017, 12:06

Jak sobie z tym radzić? Wiecie moze?
Avatar użytkownika
justaM
 
Posty: 526
Dołączył(a): Cz sty 26 2017, 15:25

Re: Co na bezsenność

Postprzez lelli » Wt maja 02 2017, 13:34

Bardzo wiele osób obecnie choruje na bezsenność Wystarczy jednak zwykle wyeliminować przyczyny bezsenności
przyciemnić pomieszczenie
zadbać o dobrą atmosferę do snu
zaopatrzyć w dobry materac
oraz kłaść się spać o tych samych godzinach.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Co na bezsenność

Postprzez michalmazur » Cz lis 02 2017, 13:43

czasem warto wyciszyć się jakiś czas przed snem, nie korzystać z telefonu bezpośrednio przed zaśnięciem



dodatkowe wskazówki
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Co na bezsenność

Postprzez patikot » Śr lis 08 2017, 13:50

O, zgadzam się z powyższą wypowiedzią odnośnie niekorzystania z telefonu przed zaśnięciem. Zwykle znajduje się tam zabawne, ekscytujące rzeczy, które powodują, że ciężko jest potem się uspokoić i wprowadzić w stan senności. Lepiej porobić coś metodycznego, co będzie nudzić i przyspieszy uczucie senności. W ekstremalnych przypadkach (np. ważne spotkanie następnego dnia) radziłabym wziąć jednak jakiś lek nasenny, ale to tak sporadycznie, by się nie uzależnić.
Avatar użytkownika
patikot
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn lis 06 2017, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Co na bezsenność

Postprzez House » Wt lis 28 2017, 11:02

Na jakość snu ma wpływ naprawdę wiele różnych czynników. Jeśli chodzi o korzystanie z urządzeń elektronicznych, to najlepiej jest odpuścić sobie używanie ich nawet na 2 godziny przed snem. Nie ma też co przesadzać z piciem kawy, alkoholu, czy różnych napojów energetyzujących. Jak już było wspomniane, duże znaczenie może mieć również znajdujący się w łóżku materac, a nawet poduszka. Na szczęście w wielu miejscach (np. na http://www.centrummateracy.com/poduszki/) można takie rzeczy dostać, więc z łatwością poprawić można jakość snu, jak i ułatwić sobie samo zaśnięcie. Też kiedyś miałem z tym problemy, ale trzymanie się kilu zasad naprawdę wiele zmieniło. :)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: Co na bezsenność

Postprzez merlina » Śr lis 29 2017, 11:29

Może warto byłoby pójść z tym do lekarza? Krótkotrwała bezsenność zdarza się każdemu, ale jak trwa to dłużej to już jest problem
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Co na bezsenność

Postprzez drewbud24 » Śr lis 29 2017, 14:06

to może być objaw jakiejś choroby, skonsultuj



drewbud24.pl
drewbud24
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn lip 24 2017, 11:57

Re: Co na bezsenność

Postprzez Katy12 » Śr gru 06 2017, 18:34

Melisa. Ewentualnie Persen by się wyciszyć przed snem.
Katy12
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr paź 25 2017, 18:30

Re: Co na bezsenność

Postprzez Zuzka25 » N lut 25 2018, 21:15

U mnie przy regularnym stosowaniu pomógł tonik Biovital. Wyciąg z głogu obniża napięcie nerwowe, uspokaja. Ogólnie tonik też serce wzmacnia i chroni przed stresem. A co bardzo ważne, to nadaje się dla osób dorosłych w każdym wieku. Wietrzę też sypialnię a i dobra książka przed snem też nie zaszkodzi. Ja tak najbardziej lubię, kiedy dzieci już śpią i mam taką ciszę.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Co na bezsenność

Postprzez Frozen » Wt lut 27 2018, 20:59

Pomyśl nad dobrym pakietem internetowym czy tv od nich https://www.upc.pl/pomoc/salony-sprzedazy/ Dobry film na wieczor albo nawet jakas żenująca komedia i spokojnie zaśniesz ;p
Frozen
 
Posty: 125
Dołączył(a): N sty 14 2018, 23:12

Re: Co na bezsenność

Postprzez mindkaa » Wt maja 29 2018, 13:02

Ostatnio trafiłam na artykuł na ten temat: https://www.wapteka.pl/blog/artykul/jak-pokonac-bezsennosc Przeglądnij sobie, zawiera dużo sprawdzonych sposobów na walkę z bezsennością i u mnie pomogły :)
mindkaa
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt kwi 06 2018, 10:24

Re: Co na bezsenność

Postprzez paulineczka02 » Wt maja 29 2018, 15:57

Przede wszystkim wyciemnij sobie pomieszczenie, unikaj stresujących sytuacji przed spaniem oraz wszelakiego kontaktu z elektroniką. Najlepiej to poczytaj sobie książkę przed spaniem i wypij ciepłą herbatkę.
Próżniak zawsze z trudnościami walczy.
Zobacz koszt prac remontowych w Krakowie w naszym Cenniku Usług Remontowych
Avatar użytkownika
paulineczka02
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt maja 29 2018, 15:15
Lokalizacja: Siemanowice Śląskie

Re: Co na bezsenność

Postprzez mamamate » Śr maja 30 2018, 20:50

Intensywny trening to dobry sposób, ja spię jak małeństweo jak się zmęcze, poczytaj tutaj http://www.ingai.pl/czy-mozna-schudnac-bez-cwiczen/ można przy okazji schudnąc.
mamamate
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn paź 10 2016, 14:03

Re: Co na bezsenność

Postprzez Alienora » Pn lut 21 2022, 21:49

Widzę tutaj sporo konkretnych informacji, więc stwierdziłam, że ja również dorzucę coś od siebie w tym temacie. Na jakość naszego snu wpływ ma bardzo wiele aspektów. Ja staram się odnajdywać przydatne wskazówki dotyczące tej kwestii w internecie. Wiedzę czerpię z blogów oraz poradników. Na stronie: https://melatonina.pl/akademia-snu/mela ... o-wiedziec znalazłam ciekawy wpis dotyczący tego jak alkohol wpływa na jakość naszego snu. Jeżeli znajdziecie wolną chwilę to zerknijcie i przeczytajcie - może akurat przyda Wam się ta wiedza.
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości