Jak oszczędzać?

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Jak oszczędzać?

Postprzez vadi1980 » Pt sty 20 2017, 13:45

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?
vadi1980
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 20 2017, 13:43
Lokalizacja: North Las Vegas

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez gminterka » Wt kwi 25 2017, 17:55

Ponieważ mam bardzo słaby charakter oszczędzanie dla mnie to walka z typowym konsumpcjonizmem. Myślę ze jestem bardzo bliska choroby zwaną zakupoholizmem. Dlatego muszę oszczędzać tak by nie mieć pokusy zdefraudowania odłożonych pieniędzy. Dlatego wybrałam kupowanie walut. Jest to bardzo proste, bo jest wiele platform walutowych z łatwym dostępem przez internet. Wystarczy znaleźć taką gdzie nie ma opłat i jest niski spread. Tak samo powinniśmy podchodzić do waluty w której oszczędzamy. Przeanalizować na jakich można zarobić. To wciąga i można na tym nawet zarobić kupując w dołku a sprzedając jak zdrożeje. To z czasem wciąga. Można z pewnością mieć większe zyski niż na lokatach obciążonych podatkiem Belki. Co prawda od przychodów z handlu walutami też powinno się płacić podatek dochodowy, ale wyczytałam na blogu o podatkach ze przy takich obrotach jak ja mogę spać spokojnie http://www.zasadyogolne.info/2017/04/pit-8ar-dochod-z-wymiany-walut.html .
gminterka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt kwi 25 2017, 17:34

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez majka34 » N maja 21 2017, 20:54

U nas oszczędzanie zaczęło się od wyboru projektu domu pasywnego http://ecoreadyhouse.pl/projekty-domow-pasywnych , ponieważ dzięki temu domu, może zaoszczędzić na dużej ilości rachunkach , ekologi itp. Teraz takie domy są ekstra.
majka34
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 31 2016, 17:01

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez MlodaMam » Pn maja 22 2017, 15:09

Ja na początku miesiąca przelewam część wypłaty na konto oszczędnościowe i dysponuje tylko tym co mi zostało. Wówczas nie wydasz więcej, a jak widzisz że masz mało a chcesz sobie zjeść obiad w restauracji to z niego zrezygnujesz i zrobisz małe zakupy i sama ugotujesz :)
MlodaMam
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn maja 22 2017, 15:05

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Modda » Śr cze 07 2017, 10:21

Ja zawsze staram się odłożyć coś z wypłaty na konto oszczędnościowe a do tego szukam jak najtańszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań dla mojego domu. Ostatnio nawet zmieniałam internet na tańszy a z takim samym transferem danych jak poprzedni. W tego typu usługach wybieram lokalnych dostawców, którzy mają sporo niższe ceny a jakościowo ich usługi są na bardzo wysokim poziomie.
Modda
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr lut 22 2017, 23:31

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Marysia500 » Wt lip 11 2017, 12:50

Z oszczędzaniem idzie raczej kiepsko, bo to przecież zależy od miesiąca. Jeden jest lepszy, drugi gorszy.
Marysia500
 
Posty: 196
Dołączył(a): Śr sty 11 2017, 12:47

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Fafjo » Cz lip 27 2017, 14:07

A korzystacie z rabatów, które można uzyskać dzięki internetowi? Takie rabaty oferuje ten program https://app.connectionsky.com/register. ... ner=sxr4uW gdy wykonacie pewne zadania :) To chyba najprostszy sposób na zdobycie oszczędności.
Fafjo
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt kwi 18 2017, 11:19

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez mummy67 » Cz lip 27 2017, 14:19

Moim zdaniem może wydaje się być to pomysł mało skuteczny ale na prawdę sama stosując się do tej zasady wygenerowałam bardzo duże kwoty na rachunku oszczędnościowym :)
Mówię tutaj o chodzeniu na zakupy z gotową listą.
Daje to nie tylko korzyści w postaci grubszego portfela ale także takie, że generujemy mniejsze ilości śmieci :)
Niektórzy uważają, że najskuteczniejsza jest po prostu dieta i rezygnacja ze słodyczy, które nie są takie tanie!!
Avatar użytkownika
mummy67
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lip 27 2017, 14:11

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez michalmazur » Pt wrz 01 2017, 10:41

Mnie jest strasznie trudno oszczędzać, to chyba wymaga dobrej organizacji...



Your Domain Name
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Abii » N wrz 03 2017, 16:38

Dobrym sposobem jest w pierwszej kolejności zapoznać się na co się najwięcej wydaje, a potem wybrać te zjadacze pieniędzy z których możemy zrezygnować. W moim przypadku to słodycze, od razu jak zrezygnuje to skorzysta na tym mój organizm i budżet domowy. Dzięki temu będę mogła częściej udawać się do salonu kosmetycznego, na zabiegi upiększające.
Abii
 
Posty: 4
Dołączył(a): N wrz 03 2017, 16:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez karolina45 » N wrz 17 2017, 14:36

Moim zdaniem najlepiej oszczędzać za pośrednictwem jakiegoś pakietu, planu oszczędnościowego. Wiele takich widziałam na; http://www.viennalife.pl . Wydaje mi się, że takie oszczędzanie przyda się na pewno, bo wtedy musi odkładać i te pieniążki na coś mamy.
karolina45
 
Posty: 220
Dołączył(a): Wt sty 31 2017, 09:27

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez tomacoma » Pn wrz 25 2017, 15:22

Żeby dobrze oszczędzać, trzeba najpierw zainwestować. Ja uznałem że odpowiednie będzie wejście na rynek mieszkań w Bydgoszczy. Oczywiście najpierw trzeba wrzucić trochę pieniędzy w biznes, ale teraz mam mieszkanie, które spłaca się samo przez wynajem. Łatwiej już się nie da.
tomacoma
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pt wrz 30 2016, 15:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Alanek56 » Cz wrz 28 2017, 19:54

Jest taki blog w sieci (koleś napisał książkę na temat oszczędzania). Nie chcę spamować, ale jak dobrze poszukacie to znajdziecie. Poczytny, mądry - warto poszukać.

Pozdro
Zapraszam tutaj i tutaj
Alanek56
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn wrz 25 2017, 18:58

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez pjaninka » N paź 01 2017, 12:43

może to głupie, ale ja mam świnkę skarbonkę i w ten sposób oszczędzam :D dodatkowo mam też lokatę :D

________________________
jak powiekszyc penisa
pjaninka
 
Posty: 1
Dołączył(a): N paź 01 2017, 12:41

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Majoli » Wt paź 03 2017, 11:44

Świnka skarbonka nie jest głupia :)
Zwłaszcza jak wyrobisz sobie nawyk że wszystkie 5zł z portfela do niej trafiają.
Sprawdź co ciekawego dzieje się w ciepłych krajach :D
Majoli
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn wrz 18 2017, 10:40

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez landremirick » So paź 07 2017, 13:45

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Jestem pewna, że mi się przydadzą :)
Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.
Avatar użytkownika
landremirick
 
Posty: 3
Dołączył(a): So paź 07 2017, 13:26

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez miolka » Śr gru 20 2017, 14:05

Ja ostatnio staram się ogarnąć domowe wydatki. Już nawet opłaty za wywóz śmieci robię przez internet https://www.mojeplatnosci.pl/poradnik/oplaty-za-wywoz-smieci-jak-placic-bezbolesnie
miolka
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt gru 15 2017, 10:49

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Elifka » Cz gru 28 2017, 16:05

Myślę, że na takim codziennym życiu można sporo zaoszczędzić. Ja np sprawdzam gazetki https://mojagazetka.com/gazetka-promocy ... ronka.html - wiem, co gdzie jest w promocji i w ten sposob zawsze troche sie przyoszczedzi w bliansie miesiecznym.
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez bramir » Pt sty 26 2018, 22:34

Jeżeli mówimy o oszczędzaniu, to ja mam dosyć kontrowersyjne podejście. Uważam, że najpierw trzeba więcej zarabiać - http://zielonagora.naszemiasto.pl/artyk ... id,tm.html. Jak to mówią "z pustego to i salomon nie naleje". Dlatego też warto myśleć o swoich dochodach ;)
bramir
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt gru 22 2017, 01:11

zarabiaj zamiast oszczędzać

Postprzez felicja » N kwi 15 2018, 11:23

Może zamiast oszczędzać lepiej jest zarabiać. W tym może pomóc ci profesjonalna strona internetowa o którą ciągle dbają specjaliści od marketingu internetowego. Takie promocje strony polegają na ciągłym pozycjonowaniu, prowadzeniu otoczenia blogów i artykułów zamieszczanych na różnych informatorach. To musi być działanie profesjonalne i naturalne. Takie usługi można zamawiać w agencji SEO w Łodzi http://www.newproject.biz.pl firmie New Project.
felicja
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 13 2017, 11:39

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez kate44 » Pn maja 21 2018, 19:15

A jak wymieniacie sobie pieniądze w innej walucie? Wiem, że jest taki Walutomat i można robić to szybko i sprawnie przez internet. Korzystaliście kiedyś z takiego rozwiązania? Warto wiedzieć, że jest taka opcja. Niekiedy może się przydać, a jest bardzo wygodna.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez marysienka » Pt maja 25 2018, 10:09

Ja z autopsji polecam przeanalizować swoje rachunki za różne usługi. To się wydaje błache ale my dzięki temu że się przenieśliśmy z internetem i telewizją do UPC na prawdę sporo zaoszczędziliśmy a w dodatku mamy jeszcze lepszy internet niż wcześniej
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez KarmiącaJ » Pt maja 25 2018, 12:26

Dobrze jest wyznaczać sobie cele i regularnie na nie odkładać ;)
KarmiącaJ
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 15 2018, 13:37

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez merlina » Cz wrz 13 2018, 11:48

To też, poza tym na pewno trzeba mieć też kontrolę nad swoimi wydatkami i wiedzieć ile i na co się wydaje. Poza tym, warto też pomyśleć o tym, by regularnie jakieś pieniądze oszczędzać, co też może pomóc w zwiększeniu kontroli wydatków. Popularne są przecież konta oszczędnościowe: https://hotmoney.pl/konta-oszczednosciowe-z-dobrym-oprocentowaniem-w-jakich-bankach-oszczedzac-pieniadze/, z czego sama korzystam. Co miesiąc staram się przerzucać niewielkie kwoty, a żeby to robić, muszę tak planować budżet domowy, żeby na wszystko starczało.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez karolina45 » Cz sty 31 2019, 11:05

My oszczędzamy kupując różne rzeczy na promocji. Nawet wyjazdy snowboardowe kupujemy w ofertach last minute przez okres zimy, co daje nam duże oszczędności i udany wypoczynek. Czasem warto korzystać z takich propozycji i cieszyć się oszczędnościami.
karolina45
 
Posty: 220
Dołączył(a): Wt sty 31 2017, 09:27

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez majka34 » Cz lut 14 2019, 10:09

Ja kupuje wiele produktów w sieci, gdzie wtedy zaoszczędzam na zakupach. Ostatnio fajne dodatki znalazłam w sieci na https://nauticdecor.pl . Lubię styl marynarski i takie dodatki . Można super kupić coś dla marynarzy nawet na prezent.
majka34
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 31 2016, 17:01

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez smelka » Cz paź 24 2019, 18:54

Na codziennych zakupach można oczywiście zaoszczędzić sporo pieniędzy. U mnie w domu każdy ma inny smak i na śniadania na przykład 4 różne potrawy trzeba robić, mąż je jajecznicę, córkę płatki z mlekiem, syn tosty z szynką a ja na diecie to owsiankę. I niestety na takie śniadanie już co drugi dzień zakupy spore. A gdzie obiad, przekąski, kolacja? ponad 100 zł potrafię co drugi dzień wydać. Wychodzi, że pół pensji na jedzenie idzie. Dlatego koniecznie gazetki trzeba przeglądać i próbować zmniejszyć te rachunki w sklepie. Lewiatan gazetka do przejrzenia koniecznie przed zakupami bo tych sklepów mamy sporo w całym kraju. A do tego mają dobre ceny i dobre jakościowo produkty. I nie ma problemu z dostępnością szczególnie jak coś jest w gazetce to w czasie trwania promocji można rzeczywiście to kupić.
smelka
 
Posty: 309
Dołączył(a): N lip 24 2016, 06:49

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez salamandiks4 » Cz lis 05 2020, 16:28

O tym jak zarabiać i jaki zysk można uzyskać ze stron internetowych możecie dowiedzieć się ze strony https://cyberfolks.pl/hosting-wordpress/ tutaj mnóstwo artykułów na ten temat i ciekawe oferty hostingu. Sprawdźcie koniecznie. Polecam.
salamandiks4
 
Posty: 1063
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez GOSIA009 » Śr gru 02 2020, 23:09

hmm moim zdaniem dobrym sposobem na oszczędzanie jest dobra inwestycja w coś :) Teraz planuje zainwestować w fotowoltaikę dla domu: http://ozeprojekt.pl/fotowoltaika-dla-d ... rodzinnego Cena za prąd z roku na rok coraz wyższa więc za jakiś czas będę sporo oszczędzać :)
GOSIA009
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pn mar 05 2018, 15:32

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez merlina » Wt gru 08 2020, 09:59

Fotowoltaika to ciekawa opcja dla domu i pozwoli sporo zaoszczędzić i przede wszystkim jest bardzo ekologiczna. Co to opłacalności, z pewnością warto się nad tym bardziej pochylić: http://hotmoney.pl/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna-czy-fotowoltaika-nadal-oplacalna/, bo tym, co może wiele osób odstraszać, jest stosunek ceny do jakości. Obecnie nie ma źle, jest lepiej niż jeszcze kilka lat temu, technologia poszła do przodu, a do tego dostępne są jeszcze dofinansowania.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

cron