Ciąża a kwas foliowy

To jest Wasze forum.
Możecie tu zadawać pytania i wymieniać informacje z innymi Użytkownikami naszego serwisu.
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Ciąża a kwas foliowy

Postprzez islu1985 » Pn sty 02 2017, 10:59

Mam zamiar zajść w ciążę. Słyszałam ,ze bardzo istotne jest przed planowaną ciążą zażywanie witaminy B9 oraz kwasu foliowego czy ktoś z was moze mi wyjaśnić dlaczego to takie istotne ?
islu1985
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sty 02 2017, 10:56
Lokalizacja: Anchorage

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez pesta » So sty 07 2017, 18:59

Najważniejszy jest kwas foliowy i witamina D, reszta to zdrowa dieta, teraz można nawet kupić wygodna w dawkowaniu Vita D Express w formie tabletki podjęzykowej
pesta
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt sty 06 2017, 17:53

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez michalmazur » Cz paź 05 2017, 12:13

kwas foliowy zapobiega wadom cewy nerwowej u płodu, rozszczepowi.




here
michalmazur
 
Posty: 440
Dołączył(a): Śr kwi 12 2017, 09:30

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Athen » Pt paź 27 2017, 11:18

Warto w trakcie lub przed ciążą dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Można przejrzeć na przykład taki https://www.babyboom.pl/ciaza/kalendarz_ciazy.html lub inny kalendarz ciążowy, który da wam pogląd na to co się dzieje z wami oraz z dzieckiem przez cały ten okres. Nie powinno się żyć przez ten czas w niewiedzy, a raczej czerpać jej jak najwięcej :)
Athen
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt sie 18 2017, 11:41

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez olczakolga » Pt gru 15 2017, 12:28

Kiedy z mężem zdecydowaliśmy się na dziecko, musiałam zgłosić się do lekarza, ponieważ mieliśmy problem i nie mogłam zajść w ciążę. Lekarz zalecił mi, abym codziennie brała profertil female https://www.apteka-melissa.pl/produkt/profertil-female-28-tabl-28-kaps,23397.html, ponieważ jest przeznaczony dla kobietach starających się o dziecko. I faktycznie, te leki zadziałały i teraz jestem w 5 miesiącu ciąży. Mam nadzieję, że wszystko obejdzie się bez komplikacji i już nie mogę się doczekać, aż przytulę nasze maleństwo.
olczakolga
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt gru 12 2017, 16:21

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez mamuśka17 » Wt kwi 02 2019, 16:30

A czy kwas foliowy bierze się przez cały okres ciąży czy tylko do jakiegoś tygodnia? Ja obecnie wchodzę w 24 tydzień ciąży i biorę obecnie witaminy, taki zestaw. Ale tak się zastanawiam, czy kwasu foliowego również nie powinnam brać? Jak to u Was wygląda?
Avatar użytkownika
mamuśka17
 
Posty: 524
Dołączył(a): Cz paź 05 2017, 11:31

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez pinacol » Śr kwi 03 2019, 14:29

A jak zalecił Ci lekarz? Czy nie masz przypadkiem kwasu foliowego w zestawie witamin jakie bierzesz, bo on właśnie jest w tych multiwitaminach. Najlepiej będzie jak na wizycie zapytasz się swojego lekarza prowadzącego. Uważam, ze on jest najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy i nie ma co samemu wymyślać, tylko pytać. Po to też są te wizyty kontrolne.
Avatar użytkownika
pinacol
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt paź 17 2017, 11:27
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez salamandiks4 » Śr maja 22 2019, 21:17

Serdecznie polecam wszystkim kobietom w ciąży oraz młodym mamą stronę https://plodnosc.pl/kalendarz-ciazy/6-tydzien tutaj znajdziecie porady i wskazówki artykuły i wpisy lekarzy. Naprawdę warto znać takie strony są bardzo pomocne. Na stronie macie kalendarz ciąży. Ja korzystałam. Koniecznie zobaczcie.
salamandiks4
 
Posty: 1063
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez merlina » Pt maja 24 2019, 11:46

Zdecydowanie będąc w ciąży kwas foliowy jest ważny, ba! Zaleca się jego branie także kobietom dopiero planującym ciążę!
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Macadamia » Pt maja 24 2019, 15:18

kwas foliowy to podstawa każdej ciazy. Ja bralam mama dha premium przez cala ciaze. W zasadzie nic juz ie musiałąm brac bo zawiera wszystkie niezbeden skladniki do prawidlowego rozwoju malucha. Poniewaz karmilam piersia to jeszcze zazywalam go do konca karmienia. Ponoc wzdobaga mleko matki wiec chcialam, aby mały miał wszystko co niezbeden do prawidlowego rozwoju.
Macadamia
 
Posty: 258
Dołączył(a): N maja 29 2016, 18:19

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez nastka29 » Pt maja 24 2019, 17:37

Jak ja staralam sie z mezem o dzidziusia to nie zaglebialam sie w to czemu trzeba tylko poprostu bralam co lekarz polecil :) Mialam troche problemow z zajsciem przez rozchwiana gospodarkę hormonalną ale dzieki lekarzowi i radom z http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ po niecalym pol roku pojawila sie druga kreska
nastka29
 
Posty: 155
Dołączył(a): N sie 13 2017, 20:29

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez andziala » Śr lip 24 2019, 23:19

Znaczy tak, jeśli planujesz ciąże to lepie przejdź się do lekarza, on Ci dokładnie wyjaśni jak się przygotować. Ale fakt, kwas foliowy należy brać także przed poczęciem, ale też na początku ciąży bo rozwija się układ nerwowy. Tutaj http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zar ... tru-ciazy/ masz przedstawiony rozwój dziecka pod koniec pierwszego trymestru, kiedy właśnie w teorii kwas foliowy można już odłożyć
andziala
 
Posty: 451
Dołączył(a): Cz lut 23 2017, 15:36

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Sabrina » Cz lip 25 2019, 14:29

Z kwasem foliowym chodzi o to, żeby dobrze przyswajać żelazo. W aptekach można normalnie dostać suplementy żelaza dla kobiet przygotowujących się do ciąży.
____________________________________
producent dzianin
Sabrina
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz cze 07 2018, 14:31

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez mindkaa » Pn sie 05 2019, 12:24

Kwas foliowy, ale także żelazo powinno się suplementować już na etapie planowania ciąży. Najlepiej wybrać się do lekarza, który wszystko wyjaśni, skieruje na podstawowe badania i powie co należy przyjmować. Jeśli chodzi o kwas foliowy i żelazo, to ja brałam żelazo w płynie Blueiron, które w składzie ma zarówno kwas foliowy, jak i witaminę B12, również bardzo istotną. Jest zdecydowanie lepiej przyswajalne od tradycyjnego i ma pyszny, borówkowy smak, więc jak najbardziej polecam. Jest oczywiście w 100% bezpieczny dla kobiet w ciąży. :)
mindkaa
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt kwi 06 2018, 10:24

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez marysienka » Wt paź 01 2019, 22:32

kwas foliowy w ciazy jest bardzo wazny, wplywa na prawidlowy rozwoj naszego dzidziusia https://visolvit.pl/blog/aktywne-folian ... ju-dzieci/ tutaj wszystko na ten temat znajdziecie :)
marysienka
 
Posty: 563
Dołączył(a): Cz maja 24 2018, 19:14

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Frozen » N paź 27 2019, 13:44

Z tym kwasem foliowym to krążą przeróżne mity. I to też nie jest tak, ze jak zachodzisz w ciążę to od razu musisz go łykać. Duże znaczenie ma też dieta. Pomysl moze o komplksowej opiece. My mielismy akurat kłopot z zajściem w ciąże, wiec i okres przed, pozniej w trakcie i poporodowy prowadziłą nam Pani doktor w szpitalu medicover. Nawet na szkołe rodzenia chodzilismy do nich bo obydwoje bylismy kompletnie zieleni w tematach parentingowych
Frozen
 
Posty: 125
Dołączył(a): N sty 14 2018, 23:12

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez misi3k » Wt maja 26 2020, 09:33

kwas foliowy od zawsze brały kobiety w ciąży, więc myślę że nie ma co tu o tym dyskutować, każdy ginekolog Ci to zaproponuje, tym bardziej, że na pewno nam nie zaszkodzi, więc lepiej brać;) ja jestem obecnie w drugiej ciąży i przyjmuje kwas foliowy, zajmuje się mną Pani ginekolog lek. Katarzyna Chaberek z Centrum Medycznego Babka Medica mam do niej ogromne zaufanie i wiem, że zawsze mi dobrze doradza, dbajcie o siebie !!
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez kate44 » Cz maja 28 2020, 16:30

Trzeba być pod kontrolą ginekologa cały czas. W trakcie ciąży co chwilę trzeba też wykonywac wiele badań, więc ginekolog musi być odpowiedni. Na pewno klinika w Białymstoku i ginekolog Arciszewscy poprowadzi przez ciążę.
kate44
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr gru 20 2017, 16:39

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez misi3k » Wt lip 28 2020, 09:00

Również jestem tego samego zdania, że dobry ginekolog to podstawa. Moja siostra obecnie jest w ciąży (drugi miesiąc) i jest pod opieką lekarzy z Gabinety Lekarskie Łucka To nowocześnie wyposażona przychodnia, gdzie pracują doświadczeni specjaliści. Dużym plusem jest to, że na miejscu można wykonać różnorodne badania, jestem tam laboratorium i poradnie np, laktacyjna - polecam przyszłym mamom :)
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Zuzka25 » Wt sie 11 2020, 18:05

A ciąża a krew pępowinowa i jej pozyskanie? Któraś z Was się decydowała. Ja niedawno skorzystałam z oferty Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych dla kobiet przed 30 tygodniem ciąży, można sporo pieniążków zaoszczędzić. W razie choroby (odpukać oczywiście) można potem wykorzystać komórki macierzyste, również dla rodzeństwa. Według mnie jeśli są takie możliwości to warto.
Zuzka25
 
Posty: 208
Dołączył(a): Wt lut 20 2018, 00:18

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez misi3k » Wt paź 20 2020, 13:28

i ja w końcu jestem w ciąży :) przez długi czas się starałam… wiem, że trudno mi było zajść przez tabletki antykoncepcyjne które bardzo rozregulowały moją miesiączkę. W końcu zdecydowałam się na monitorowanie cyklu w przychodni Multimed https://multimed.pl to doskonałe miejsce jeśli chodzi o różnego typu badania ginekologiczne USG i nie tylko. Mają bardzo dobre ceny, a lekarze korzystają z nowoczesnego sprzętu, aż w końcu się udało!
misi3k
 
Posty: 217
Dołączył(a): Wt lut 28 2017, 15:13

Re: Ciąża a kwas foliowy

Postprzez Alienora » Śr paź 28 2020, 11:35

Bardzo dobrze, że dzielicie się informacjami w takich tematach!
Alienora
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt cze 17 2016, 16:51


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

cron