Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Wasze propozycje na ciekawe spędzanie wolnego czasu :)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez karpatka823 » Pn kwi 16 2018, 22:19

Cześć,
co sądzicie o grach planszowych? Teraz wybór gier jest zdecydowanie większy niż kiedyś, już nie tylko chińczyk czy warcaby, ale cała masa fajnych gier.

Od jakiegoś czasu spotykam się ze znajomymi i gramy w takie gry jak Wsiąść do pociągu Europa, Catan czy Carcassonne.

To super wciągające gry, za każdym razem partyjka wygląda inaczej. Trzeba przy nich myśleć, kombinować i układać za każdym razem inną strategię.

Fajny sposób na spotkania z przyjaciółmi, dobrą zabawę, relaks i oderwanie się od codzienności.


A co Wy myślicie o grach planszowych? Macie jakieś swoje typy?
Avatar użytkownika
karpatka823
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt kwi 06 2018, 12:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez tulipan67 » Śr kwi 18 2018, 11:19

Bardzo dobrze napisane, tylko niestety oprocz wilkiego wyboru gier planszowych jest tez do wyboru szeroki wybor gier komputerowuch , ipadow,tabletow,psp,playstation,xboxow etc.
Dzieciaki nie czerpią juz takiej radosci z gier planszowych :(
TEchnologia pochlonela swiat, nieodpowiedzialni rodzice uczą dzieci od najmlodszych lat wciskajac im telefon w dlon z bajką zeby były "cicho" a "rodzice" wtedy maja czas woooooolny i tak codziennie.
Avatar użytkownika
tulipan67
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt mar 30 2018, 15:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez marchewka374 » Cz maja 24 2018, 11:41

Jestem wielką fanką gier planszowych, na szczęście większość moich znajomych też. Często spotykamy się, po to, żeby sobie pograć. Tak samo staram się siadać z dziećmi i zajmować im czas planszówkami. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest tak ogromny wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie :)
Przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego.
Spawdź lampy sufitowe w różnych stylach - duży wybór w sklepie Light Home
Avatar użytkownika
marchewka374
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr maja 23 2018, 14:09
Lokalizacja: Leszno

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez mlodamama21x » Pn maja 28 2018, 08:49

Eurobiznes mega gra, pamiętam z dzieciństwa... Czasem nawet teraz zdarza nam się ze znajomymi pograć :D
mlodamama21x
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr maja 16 2018, 08:30

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez olkaflorka » Śr lut 27 2019, 12:48

u nas sie celebruje czas spedzony przy planszowkach.. ilez mozna tylko ten komputer i tv :P
olkaflorka
 
Posty: 167
Dołączył(a): Wt maja 16 2017, 13:53

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez nastka29 » Śr lut 27 2019, 12:55

olkaflorka u nas jest podobnie.. teraz szukajac prezentu dla corki szukalam jakiejs fajnej planszowki ale takiej by i cala rodzina pograla a nie tylko ona ze znajomymi :D wpadlam na mala podpowiedz https://www.smyk.com/porady/styl-zycia/ ... astolatkow i wybralismy zrecznosciową gre La Cucaracha. Śmiechu przy niej co nie miara, mloda zadowolona, my rowniez :D
nastka29
 
Posty: 155
Dołączył(a): N sie 13 2017, 20:29

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez paniAniaa2 » Pn mar 11 2019, 23:39

My mamy sporo gier w swojej kolekcji :) A to od dziadków dzieciaki dostały a to na święta i się nazbierało. Najczęściej zauważyłam, że wyciągają Nie Śmiej się i Ale Japę. W tej drugiej grze są maski i dziewczynki lubią je zakładać i przychodzą mnie straszyć. Dużo zabawy przy nich mają i się ciągle śmieją. To znak, że gra się im podoba :)
paniAniaa2
 
Posty: 17
Dołączył(a): So maja 05 2018, 14:11

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez Elifka » Pt kwi 26 2019, 14:56

Tutaj https://www.empik.com/empikultura/wedro ... o,106354,a jest całkiem fajny przegląd planszówek dla fanów Tolkiena, zerknijcie sobie ;) My się tak ze znajomymi wkręciliśmy w planszówki, że co weekend się spotykamy i gramy po kilka godzin :) Pośmiejemy się, pogadamy, a gry planszowe zapewniają nam naprawdę super rozrywkę :)
Elifka
 
Posty: 399
Dołączył(a): Śr wrz 20 2017, 14:31

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez House » Cz cze 27 2019, 09:01

Dzisiaj dzieci mają naprawdę fajnie. Tyle jest teraz tych zabawek i wszystkiego, że aż nie wiadomo, co wypadałoby kupić. W razie czego polecam bloga https://wychowajdziecko.wordpress.com/. Jest na nim wiele interesujących informacji związanych z wychowywaniem dzieci.

;)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
Avatar użytkownika
House
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt maja 09 2017, 15:10

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez Allicja » Pn sie 19 2019, 11:26

Moim zdaniem to super, że powstaje coraz więcej gier planszowych dla dorosłych. Dzięki temu można fajnie spędzić czas ze znajomymi.
Allicja
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt maja 18 2018, 13:39

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez lelli » Śr mar 11 2020, 08:42

Dla mnie hiem jak bylam mala byl taki młynek - nalewalo sie wody do takiego lejka, woda lała sie na młynek i sie kręcił. Dorwalam to kiedys dla Oli ale zero entuzjazmu było...
Ola lubiła książeczki do wody (takie zmieniające kolor) i wszelkie buteleczki, łyzki plastikowe. Siedziala i przelewała wodę. Teraz jakoś sie duzo mniej bawi w wannie...

Dziewczyny nie wiem czy znacie Airo w Warszawie ale warto jest się tam wybrać nawet jeśli nie jesteście z Warszawy. Bardzo fajna sala zabaw, najlepsza w jakiej byłam z dzieciakami
https://airo.fun/park-trampolin

Ogromny park trampolin,w którym mozna się pobawić tak samo dobrze jak dziecko.
Avatar użytkownika
lelli
 
Posty: 546
Dołączył(a): Pn sty 23 2017, 07:25

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez olai4 » Śr mar 25 2020, 13:06

Cieszę się, że jest wiele dostępnych gier dla dorosłych, ponieważ uwielbiam grać w planszówki, więc fajnie pograć ze znajomymi.
olai4
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt wrz 05 2017, 14:50

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez salamandiks4 » Cz kwi 30 2020, 09:56

Znacie gry da par? Ja widziałam na stronie gra dla par bardzo fajną opcję. Można zakupić karty do gry i spędzać razem czas. na tej stronie jest film Pani Aleksandry która tę grę przygotowała i opowiada o co w niej chodzi. Zobaczcie ja się skusiłam i zamówiłam już to pudełko dla par.
salamandiks4
 
Posty: 1065
Dołączył(a): Pt paź 13 2017, 11:23

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez weronika259 » Śr cze 03 2020, 10:40

U mnie takie gry odpadają. Wolę grać w gry komputerowe i teraz najczęściej gram online, bo nic ciekawego nie udało mi się kupić. Ze znajomymi czekamy, aż pojawi się Cyberpunk 2077, ponieważ gra ma być petardą! Mam nadzieję, że mój komputer będzie na to gotowy, bo ze strony http://www.lifebox.pl/cyberpunk-2077-ws ... -wiedziec/ dowiaduję się, że potrzebne są dość duże wymagania systemowe.
weronika259
 
Posty: 1264
Dołączył(a): Wt sty 09 2018, 14:07

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez Antyloppka » Cz gru 17 2020, 09:30

Hej, my osobiście uwielbiamy gry planszowe, gramy sami z mężem albo z dzieciakami, czasem do późna w nocy :) Ostatnio naszą ulubioną planszówką jest Wsiąść do pociągu, ale mamy mały problem, bo stolik w salonie okazał się za mały :lol: przy okazji możecie mi cos polecić, ale zastanawiam się nad takim szklanym, może w tym stylu.
A z gier jeszcze polecam karciankę Eksplodujące kotki, kupa śmiechu z tym jest :D
Antyloppka
 
Posty: 257
Dołączył(a): Pt cze 01 2018, 12:14

Re: Gry planszowe nie tylko dla dzieci

Postprzez merlina » Cz mar 04 2021, 12:48

Rynek gier planszowych jest teraz tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. My ze znajomymi często grywamy w różne gry i wiele z nich zdecydowanie jest nie tylko dla dzieci.
merlina
 
Posty: 582
Dołączył(a): Pt sty 13 2017, 13:44


Powrót do Zainteresowania, ciekawe gry i zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości