czym zastąpić słodycze

Wasze rady i przepisy. Jak dobrze zjeść i nie przytyć :-)
Pisanie tylko dla zarejestrowanych użytkowników!

Moderatorzy: extreme, saba79

czym zastąpić słodycze

Postprzez justaM » Śr maja 02 2018, 10:45

czesc dziewczyny!
w trakcie mojej kuracji, nie powiem, radzilam sobie calkiem dobrze, do czasu, kiedy poczułam to okropone ssanie na slodkie, kompletnie sobie z tym nie radze! znaci emoze jakieś magiczne triki czym zastępować slodycze, jak oszykac troche organizm?
justaM

Re: czym zastąpić słodycze

Postprzez lelli » Pt maja 04 2018, 07:49

justaM napisał(a):czesc dziewczyny!
w trakcie mojej kuracji, nie powiem, radzilam sobie calkiem dobrze, do czasu, kiedy poczułam to okropone ssanie na slodkie, kompletnie sobie z tym nie radze! znaci emoze jakieś magiczne triki czym zastępować slodycze, jak oszykac troche organizm?

Widocznie uzależniłas się od cukru. Od cukru mozna się uzależnić tak samo jak od alkoholu i od papierosów a może mieć tak samo destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie. Musisz jednak uwierzyć,że z każdym tygodniem diety będzie coraz łatwiej i organizm powoli zacznie sie odzwyczajać.
Polecam teraz:
suszone owoce
warzywa
ewentualnie owoce
Sama lubię sobie podjadać na przykład pomidorki daktylowe: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/pomidor-daktylowy/ - zawsze mam pod ręką jak chce mi sie cos przekąsić pomiedzy posiłkami.
lelli

Postprzez Retoliqa32 » Śr maja 16 2018, 12:39

Ja dla mojej córki kupuję suszone owoce, bakalie. Ponadto używam cukru kokosowego, który idealnie sprawdza się jako zamiennik zwykłego.
Retoliqa32

Postprzez harper88 » Cz maja 17 2018, 18:46

suszone owoce są świetnym rozwiążaniem, tak jak orzechy czy świeże owoce. Można spróbowac zrobić w domu słodycze na bazie kakao , płatków kokosowych czy płatków jaglanych.
harper88

Postprzez mlodamama21x » Wt maja 22 2018, 12:10

ja zamiast słodyczy jem orzechy, daktyle suszone i rodzynki :)
mlodamama21x

Postprzez marysienka » Cz maja 24 2018, 23:10

Ja odkąd poczytałam na https://michalwrzosek.pl/dieta/co-jesc-na-sniadanie/ o tym jak powinno wyglądać dobre śniadanie i faktycznie je dziennie jem to nie mam w ciągu dnia ochoty na podjadanie i słodycze. Na prawdę jest tak że jak się zapewni organizmowi to czego potrzebuje to nie ciągnie go do niezdrowego żarełka
marysienka

Postprzez House » Śr lip 18 2018, 14:39

Według mnie sprawdzić się mogą przepisy na dietetyczne desery. Niektóre są na tyle proste, że z ich przyrządzeniem raczej każdy sobie poradzi. Na blogu http://blog.wygodnadieta.pl/ można znaleźć wiele przepisów, które doskonale sprawdzą się w przypadku niektórych diet.

;)
Szok, sos do spaghetti nie działa jako barwnik dla tkanki węzła chłonnego. Spróbuję kawy!
House

Postprzez Antyloppka » Cz lip 26 2018, 10:32

Ja tez, jak ktoś wyżej, stawiam na suszone owoce ;) Śliwki, daktyle i żurawina to moje ulubione
Antyloppka

Powrót do Dieta, kulinaria i przepisy