Startuj z
Noworodkiem
 
Dodaj do
ulubionych
 
Poleć portal
znajomym
Dzisiaj jest Wtorek, 20.02.2018
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Ekspert Radzi
Tablica Ogłoszeń
Forum
Kalkulatory
Galeria
Twoje Konto
Społeczność
Co i Gdzie ?
Chat
Serwis Internetowy dla kobiet pod
patronatem:
NZOZ Szpital na Siemiradzkiego
im. R. Czerwiakowskiego
31-137 Kraków
ul. Siemiradzkiego 1
tel. centrala (12) 634-22-22,
tel. przychodnia (12) 634-26-00
Kategoria: Ginekologia, położnictwo
Temat: Kiedy widać zarodek- pecherzyk 16.4mm
Pytanie: Witam. Bardzo potrzebuję porady, gdyż codziennie się denerwuję. 17 grudnia miałam miesiączkę, cykle od 30 do 36 dni, średnio co 32. Owulacja około 4 stycznia, bo tak wynikałoby ze śluzu. Byłam u lekarza we wtorek ( tj. 30.01.18) i powiedział, ze to 6 t2d i widać pęcherzyk ciążowy 16.4mm i ciałko zółte( nie podał jego wymiarów) i nie ma zarodka ani serca. Dodam ze 4 meisiace temu poroniłam, miałam puste jajo płodowe. Plus teraz ciąża nisko osadzona. Dostałam luteine 50 2x na dobe i mam przyjsc za 2 tyg. ale moje pytani jest takie, czy mam szanse ze pojawi się zarodek z sercem? Czy ciałko żółte to dobry znak ( Wtedy nie było tego) ? Czy moja ciąża moze być młodsza i dlatego nie było jeszcze zarodka, albo serca. Na pewno nie miałam owulacji tak jak przy cyklu 28 dniowym, a lekarze liczą własnie od 28 dniowych cykli. I ostatnie pytanie czy wielkosć pęcherztka płodowego jest ok? Na jaki tydzien to wskazuje, i dlaczego nie widać nic poza ciałkiem żółtym. Proszę o porade! dziękuje!!
1/. widoczne ciałko żółte ( w jajniku) , czy pęcherzyk żółtkowy (YS) w obrębie pęcherzyka ciążowego (PC) ? - co stanowi zasadniczą różnicę.
2/Jeżeli cykle są rzadsze np. co 32 dni to i owulacja występuje nieco później niż w połowie cyklu i stąd mogą wynikać rozbieżności w ocenie czasu trwania ciąży.
3/. decydującym będzie w trakcie kolejnego badania wzrost PC i obecność struktur płodowych a następnie przy kolejnym badaniu obecność ASP ( akcji serca płodu). Nie pozostaje nic innego jak wykazać cierpliwość i poczekać do kolejnego badania. Zdenerwowanie jest zwykle złym doradcą. Zatem radzę nie podejmować żadnych działań i spokojnie poczekać do kolejnej wizyty. życzę dobrych wiadomości.
Polecamy także poradę: Male dziecko
wyślij poradę znajomemu
drukuj poradę

Polityka prywatności/Informacja o plikach cookies